Eesti uudised

EKRE esitab ERR-i nõukogu liikme kandidaadiks Anti Poolametsa (11)

Toimetas Hindrek Pärg, 27. oktoober 2020 14:10
Anti PoolametsFoto: Tiina Kõrtsini
EKRE esitab rahvusringhäälingu nõukogu liikme kandidaadiks Anti Poolametsa, kes soovib seista selle eest, et ERR lähtuks oma tegevuses Eesti põhiseadusest ja ringhäälinguseadusest.

„Rahvusringhäälingul on oluline roll eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilimisel. Ringhäälinguseaduse kohaselt tuleb hoolikalt jälgida poliitilise tasakaalustatuse nõuet. Muu hulgas rõhutab seadus ka seda, et rahvusringhäälingu eesmärk on väärtustada perekonnal põhinevat ühiskonnamudelit. Seaduses rõhutatakse ka tasakaalustatuse nõuet valimiste ajal ning enesestmõistetavalt tuleks seda järgida ka rahvahääletuse eelses debatis,“ ütles Poolamets erakonna pressiteates.

Samal teemal

Ta lisas: „Kindlasti on minu jaoks olulised teemad ka inglise keele ja kommertslikkuse pealetung telekanalites. ETV ei pea erakanalitega vaatajate pärast võidu jooksma.“

Anti Poolamets on lõpetanud 2000. aastal Tartu Ülikooli õigusteaduskonna ning 2010. aastal Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonna ajaloo-osakonna. Poolamets on aastaid tegutsenud õiguse ja ajaloo õppejõuna sisekaitseakadeemias. Alates 2019. aastast on Anti Poolamets riigikogu liige, kuuludes väliskomisjoni ja Euroopa Liidu asjade komisjoni.

EKRE endine ERR-i nõukogu liige Urmas Reitelmann loobus kohast pärast eelmise neljapäeva Facebooki postitust, milles nimetas "Ringvaate" saatejuhte Marko Reikopit ja Grete Lõbut sodomiitideks. Reede hommikuks oli Reitelmann postituse kustutanud. 

Kui Reitelmann ütles nii esmaspäeval kui ka reedel, et teda mõisteti valesti ja ta mõtles sodoomia all homoseksuaalsust, siis Õhtuleht leidis faktikontrolli käigus ainult loomapilastusele viitavad tõlgendused.

ERRi nõukogu esimees Rein Veidemann mõistis Reitelmanni avalduse hukka. „Seda hämmastavam, et eile koalitsioonipartnerid ja nende seas ka EKRE kirjutasid alla paberile, kus nad loobuvad edaspidi igasugusest vihakõnest. Seda nörritavam on sellist avaldust lugeda, mis on selgelt vihakõne,“ kommenteeris ta. 

„See ei olnud ilusasti öeldud,“ võttis kokku EKRE fraktsiooni esimees Siim Pohlak Urmas Reitelmanni sõnad „Ringvaate“ saatejuhtide suunal, kus nimetas neid sodomiitideks. „Urmas Reitelmann on oma postituse sotsiaalmeediast eemaldanud ja teatanud ka valmisolekust lahkuda ERRi nõukogust."

Reitelmann teatas kohast loobumisest pärast esmaspäevast erakonna fraktsiooni koosolekut. "Arvan, et koalitsiooni tervise huvides on mõistlik end taandada. Ei ole mõtet jätta seda malakat sotsialistidele ja muidu reformitud kommunistidele," ütles Reitelmann.

Ta lisas, et ei kavatse "Ringvaate" saatejuhtide ees vabandada. "Ei ole vähematki kavatsust laskuda käpuli. Olen kirjutanud, et ma ei mõelnud kindlasti zoofiiliat ega süüdistanud kedagi zoofiilias."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee