Eesti uudised

Martin Helme kutsub Veidemanni ERRi nõukogu juhi kohalt lahkuma (1)

Toimetas Kristjan Väli, 26. oktoober 2020 22:17
Martin HelmeFoto: Robin Roots
Rahandusminister ja EKRE esimees Martin Helme kirjutab Facebookis, et ERR-i nõukogu juht Rein Veidemann võiks ametikohalt lahkuda.

„Urmas Reitelmann lahkub ERRi nõukogust, et mitte anda ideoloogilistele fanaatikutele malakat, millega peksta teda, tema koduerakonda ja valitsusliitu. Ühtlasi näitab see konservatiivide soovi järgida neid põhimõtteid, mida kinnitasime üle eelmise nädala neljapäeval. Ka tuliste poliitiliste vaidluste puhul peaksime keskenduma argumentidele ja rääkima sisust,“ kirjutab Helme sotsiaalmeedias.

Samal teemal

Helme hinnangul on ERRi nõukogu esimees Rein Veidemann eksinud rahvusringhäälingu seaduse paragrahvi vastu, mille kohaselt peab nõukogu liige täitma oma kohustust rahvusringhäälingule lojaalselt ning nõukogu liikmele vajaliku hoolega.

„Tegelikult on just Reitelmann olnud see, kes alates oma nõukogusse saamisest on nõudnud nii juhatuselt kui nõukogult, et täidetaks vajaliku hoolega ERR seaduse paragrahve 4, 5, 6 ja 31, mis nõuavad, et meediaasutus oleks tasakaalustatud, erapooletu, soliidne, perekeskne ja rahvuslik. Sama nõudsin mina eelneval neljal aastal. Tulutult. Neid paragrahve ERR seadusest ei soovita lihtsalt näha. Reitelmann tuli nõukogust ära. Ma kutsun Sind, Rein, samuti sealt lahkuma,“ kirjutab Helme.

Ta lisab: „Ilmselgelt ei ole sa oma nõukogu esimeheks oleku ajal suutnud tagada ERR seaduse täitmist. Nagu ka mitte juhatus. Olen jõudnud arusaamisele, et seda teilt eeldada pole kahjuks enam võimalik. Nii ei saa enam jätkata.“

„Kahe sodomiidi juhitud „Ringvaade“ nõretas raevust ja pettumusest valitsuse püsimajäämise pärast, mida vürtsitati ohjeldamatu homopropagandaga,“ kirjutas Reitelmann neljapäeva õhtul sotsiaalmeedias.

Reede hommikul postitus internetist kadus. Hiljem ilmus selle asemele uus: „Ilmselt on mul arukas esmaspäeval teatada konservatiivide fraktsioonile, et lahkun Rahvusringhäälingu nõukogust ja võtta sellega vasakliberaalidelt kont valitsuse ründamiseks.“

Esmaspäeval polnud enam Reitelmanni sõnades midagi umbmäärast. „On mõistlik koalitsiooni tervise huvides mul taanduda,“ teatas rahvasaadik pärast EKRE fraktsiooni iganädalast nõupidamist.

Juhtunust saab pikemalt lugeda siit: Reitelmann taandub ERRi nõukogust, Hõbemägi saatus selgub jõuludeks

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee