Maailm

Kreml süüdistab Venemaad kritiseerinud Joe Bidenit viha õhutamises 

Toimetas Aare Kartau, 26. oktoober 2020 14:22
Demokraat Joe Biden peab suurimaks julgeolekuohuks Venemaad.Foto: Reuters/Scanpix
Esmaspäeval teatas Kreml, et USA demokraatide presidendikandidaadi Joe Bideni hinnang Venemaa kui Ameerika Ühendriikide suurima julgeolekuohu kohta on vale ja ta õhutab sellega viha Venemaa suhtes.

Joe Biden nimetas pühapäeval toimunud teleintervjuus Venemaad Washingtoni tõsiseimaks globaalseks ohuks, vahendab Reuters. „No ma usun, et praegu on suurim oht Ameerikale meie julgeoleku ja liitlaste killustamist arvestades Venemaa,“ sõnas Biden. Venemaa kõrvale asetas ta Hiina. 

Samal teemal

Kreml andis esmaspäeval Bideni kriitikale vastuse. „Me ei nõustu sellega üldse. Me kahetseme, et Vene Föderatsiooni suunas levib seda teed pidi vaid täielikku viha,“ lausus Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov. 

Moskva suhted Washingtoniga langesid külma sõja järel madalaimale tasemele 2014. aastal pärast Krimmi annekteerimist. Tollal oli Joe Biden USA asepresident [presidendiks oli Barack Obama]. Suhted muutusid kehvemaks ka 2016. aastal, kui Venemaad kahtlustati USA valimistesse sekkumises – kriitikat teenisid meie idanaabrid ka tollal pigem demokraatide leerist. 

Minevikus Donald Trumpi ja tolle Venemaa-suunalist poliitikat kiitnud Vladimir Putin on öelnud, et Venemaa üritab teha koostööd iga USA juhiga. Putin mainis pühapäeval, et ei näe Joe Bideni poja Hunteri seotust Ukraina ja Venemaaga kuidagi kriminaalsena. Sellega andis ta hoobi Trumpile, kelle kampaania üheks põhipunktiks on Robert Hunter Bideni välisskandaalid. Analüütikute arvates näitab Putini seisukoht seda, et ta panustab USA presidendiralliga seoses Bideni võidule.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee