Sisuturundus

Samsung Galaxy Note20 ülevaade – see telefon on tõeline tööloom! 

Samsung, 26. oktoober 2020 10:09
Samsung on igal aastal toonud välja kaks tipptelefoni: ühe S-seeria ja ühe Note-seeria mudeli. Esimest näidatakse kevadel ja teist suve lõpus, nii ka sel aastal. Kui S-seeria on mõeldud pigem tavakasutajale, siis Note telefonid on ennekõike suunatud tööinimestele, kelle telefon peab olema võimas, kena ja suure ekraaniga – et kõiksugu meile ja graafikuid mugav vaadata oleks ja telefoni efektiivselt märkmeid teha saaks.

Tänavu tõi Samsung selleks puhuks turule Galaxy Note20 nutitelefoni, millest on kaks mudelit – Galaxy Note20 ja Galaxy Note20 Ultra. Nagu nimest võib järeldada, siis vägevam kahest on muidugi Ultra. Seadmel on suurem ja kiirem ekraan, mahukam aku ja parem kaamerasüsteem. Sisuliselt on tegu telefoniga, milles on ühendatud parim, mida Samsung suudab pakkuda. Tööinimesi huvitab telefoni juures aga ilmselt põhiliselt kolm asja – aku, ekraan ja puutepliiats. Vaatame neid lähemalt.

Mahukas aku

Telefoni sees on ülisuur 4500 mAh aku, mis kestab ilma probleemideta terve päeva. See on oluline, kuna üks ebameeldivamaid asju tööpäevas on see, kui telefon otsustab keset tegevust otsad anda. Kui aga keegi peaks suutma Note20 Ultra aku siiski tühjaks kulutada, toetab telefon Samsungi 25W kiirlaadimist juhtmega ja 15W kiirlaadimist juhtmevabalt. Lihtsas keeles tähendab see, et juhtmega saab 50% telefoni akust täis laadida vaid 30 minutiga.

Üks huvitav lisa, mida Note20 Ultra aku vallas pakub on Wireless Powershare funktsioon. See on lahendus, mis muudab telefoni tagakülje juhtmevabaks laadijaks. Kui see sisse lülitada, saab telefoni tagaküljele asetada näiteks kõrvaklapid või teise telefoni, mis toetab juhtmevaba laadimist. Seega on Note20 Ultra aku isegi nii võimas, et sellest piisab vajadusel teistegi seadmete tarbeks.

Ülimalt sujuv ekraan

Sisuliselt on kõik Samsungi telefonid tuntud enda kvaliteetsete ekraanide poolest, kuid eriti tippmudelid. Samsung toodab peaaegu lõpmatus valikus ekraane, alates teleritest lõpetades poodide reklaamekraanidega, seega on kuvarite valmistamine firmal hästi käpas. Galaxy Note20 Ultral on WQHD+ resolutsiooniga 120Hz värskendussagedusega Dynamic AMOLED ekraan. Paras suutäis, kuid sisuliselt tähendab see, et pilt on ekraanil ülimalt terav ja ka sujuv, kuna värskendub 120 korda sekundis. See muudab seadme kasutamise eriliselt mõnusaks.

Galaxy Note20 Ultral on suur, 6,9-tolline ekraan, mis teeb sellest ideaalse tööriista. Nimelt mahub ekraanile korraga palju infot ning seda saab vaadata suurelt, mitte pisikeselt ekraanilt. See lubab telefoniga näiteks mugavalt meilivahetust pidada või kolleegi loodud presentatsiooni üle vaadata ja soovi korral ka muuta.

Puutepliiatsiga kirjutad nagu paberile

Kolmandaks peitub Galaxy Note20 Ultra sees Note-seeria telefonidele omane puutepliiats S Pen. See libiseb mugavalt välja telefoni vasakult küljelt ning mõeldud on see ekraanile erinevate märkmete ja jooniste tegemiseks. Taaskord hea lahendus tööinimestele.

Kujuta näiteks ette, et saad kolleegilt reklaambänneri disaini. S Peniga saad mugavalt kasvõi otse disaini peale joonistada, sinna märkmeid ja muutusi teha ning selle tagasi saata ilma, et peaks arvutit lahtigi tegema. Või kui oled sisekujundaja – Note20 Ultraga saad mugavalt toast pilti teha ja kliendile otse foto peale joonistada, kuhu tuleb diivan ja kuhu söögilaud.

Lisaks toetab S Pen ka mitmeid teisi kasulikke funktsioone, mis muudavad telefoni kasutamist paremaks. Näiteks saab seda kasutada fotopuldina. Nii saab telefoni asetada lauale endast eemale ning puutepliiatsi nuppu vajutades kogu pere pildile saada.

Peale kõige eelneva on Galaxy Note20 Ultra ääreni täis erinevaid funktsioone, mis on head töötamiseks ja niisama kasutamiseks. Näiteks on seadme tagaküljel võimas kolme kaamera süsteem ja lisaks spetsiaalne lasersensor, mis aitab lähedalt pildistades objekti paremini fookuses hoida. Kaameratest on Ultra tagaküljel 108MP põhikaamera, 12MP ja 5x suumi pakkuv telefoto kaamera ning 12MP ülilainurkkaamera. Samuti on telefoni loomisel tehtud põhjalikku koostööd Microsoftiga, et kõik Office 365 programmid telefoni peal veatult töötaksid.

Galaxy Note20 Ultra telefoni saab endale soetada kahes kaunis värvis: Müstiline Must ja Müstiline Pronks.

Kõik see ei tähenda kindlasti, et pärast tööpäeva lõppu peaks telefoni välja lülitama ja kontorisse jätma. Suur ekraan sobib ju suurepäraselt ka videote vaatamiseks, mängimiseks või õhtuseks uudistesirvimiseks. Seega sobib Galaxy Note20 Ultra hästi tööinimestele, kuid täpselt sama hästi neile, kes tahavad tippklassi tehnoloogiaga telefoni, mille aku kestab terve päeva.

Kes aga soovib võimsa telefoni kogemust soodsama hinnaga, siis neile on Samsungil varuks uus Galaxy S20 FE, millel on muuhulgas Note20 Ultraga sama suur aku – 4500 mAh. Ekraan on veidi väiksem, kuid siiski 120 Hz värskendussagedusega ning kaamerad on Samsungi telefonidele omaselt kvaliteetsed. Ennekõike ei ole küll tegemist töötelefoniga, kuid põhilised asjad saab ka selle seadmega kindlasti tehtud.

Galaxy Tab S7 on mõeldud neile, kelle jaoks vaid telefonist ei piisa. Näiteks kui ekraan peaks tööasjade jaoks olema veelgi suurem või kui inimene otsib endale midagi, mis oleks juba pisut tahvelarvuti moodi. Galaxy Buds Live klappidega saad enda lemmikmuusikat kuulata mugavalt ja mürasummutusega ning Galaxy Watch3 on hea kaaslane nii ärikohtumisel kui ka spordiväljakul.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee