PrimaDog 10. november 2020 12:06
Iga koeraomanik loodab, et armas lemmik veedaks temaga võimalikult palju aastaid. Et see nii läheks, peab loomal olema hea tervis – just kvaliteetne toit aitab hoida lemmiku pikalt kõbusana.

Tõsiasi on aga see, et nii supermarketid kui lemmikloomapoed on täis erinevat koeratoitu, mille kvaliteet kõigub seinast seina. Kui toitu valides võtab silme eest kirjuks, siis kiputakse haarama see värviline pakend, mis kõige enam tähelepanu haarab. Tegelikult võiks keerata hetkeks paki teistpidi ning tutvuda ka koostisainetega. Paljud inimesed ei tea, et pakendil toodud koostis on protsentuaalses järjekorras – teisisõnu esimesena välja toodut on koostises kõige rohkem. Väga paljudel toitudel on kahjuks peamiseks koostisaineks mais ja nisu.

Liha olgu toidus peamiseks koostisaineks

Näiteks PrimaDogi toitudes on peamiseks koostisaineks liha, kuna koerad on siiski karnivoorid. Nad on võimelised seedima ka mõistlikus koguses süsivesikuid, kuid sellest hoolimata peaks koera õige toitumise aluseks alati olema liha ja siseorganid. Liha on koerte puhul ülioluline terve lihaskonna arenguks ning üleüldiseks heaoluks. Koerad kasutavad süsivesikuid peamiselt seedimise hõlbustamiseks ning saadavad kiudained aitavad toidumassil koera lühikeses seedetraktis liikuda. Põhiline energiaallikas koera toidus on rasv, sest loom ei suuda omastada süsivesikuid sellisel moel nagu inimesed.

Süsivesikute saamiseks on PrimaDogi toitudes kasutatud kartulit, kuivatatud õunu ja kergesti seeditavat maisi. PrimaDog toitud ei sisalda nisu ega soja, mis kipuvad põhjustama allergiaid koertel.

Kõik PrimaDogi toidud sisaldavad tervislikke põhjamaiseid maitsetaimi ning marju. Need looduslikud marjad ja taimed on suurepärased looduslike vitamiinide, mineraalide, antioksüdantide ja rasvhapete allikad. Samuti sisaldavad kõik toidud lõheõli, mis toetab aju ja silmade tervist ning aitab hoida naha elastse ja karvkatte läikiva lausa sabaotsani välja. PrimaDogi kuivtoidud ei sisalda üldse värvaineid, kunstlikke lõhnaaineid ega geenmuundatud tooraineid. Armastatud PrimaDogi märgtoidud valmivad aga Eestis.

Paljud koeraomanikud tahavad ka oma lemmikut hellitada ning poetavad talle palukesi oma toidulaualt. See ei ole võib-olla parim mõte. Nimelt sisaldab inimeste toit liiga palju maitseaineid, mis võivad põhjustada loomal seedehäireid.

Toidu kogused ja vahetus

Tähelepanuta ei tohiks jätta ka toidu vahetamist või üleminekut teisele söögile. Koerale sobib pigem järkjärguline üleminek uuele toidule. Esimesel paaril päeval võiks anda 25% uut toitu ja 75% vana. Kui üleminek on sujuv, võib muuta koguseid 50% ja 50% ning viimaks anda 75% uut toitu ning 25% vana toitu. Kui umbes nädala jooksul ei ilmne probleeme, siis järelikult on uus toit sobiv.

Kindlasti tuleks koerte toitmisel lisaks õigele toiduvalikule märgata ka koguseid. Tihti jäetakse aga pakendil olevad soovitatavad söötmiskogused tähelepanuta.

Nagu eespool välja toodud, siis kvaliteetne toit mängib koera tervises ülisuurt rolli. Välismaal on ammu trend, et ka tavapoodide kettides on saadaval super premium kvaliteediga koeratoidud. Eestigi on sinna suunda teel ning poelettidel on päris häid valikuid. PrimaDog koeratoit püüab seda tendentsi veelgi arendada ning teha tooted võimalikult hästi kättesaadavaks – ka jaekettides.

Vaata täpsemalt SIIT!