Maailm

Trumpi personaliülem: me ei hakka pandeemiat ohjeldama 

Toimetas Aare Kartau, 26. oktoober 2020, 10:06
Mark Meadows teatas, et koroonaviirus õnnestub alistada vaid vaktsiini ja ravi abil.Foto: AP/Scanpix
Valge Maja personaliülem Mark Meadows mainis, et USA ei hakka koroonaviiruse pandeemiat ohjeldama, sest see pole lihtsalt võimalik. Tema sõnul õnnestub viirus alistada vaid vaktsiinide ja ravi abil. Demokraat Joe Biden peab Meadowsi väljaütlemist märgiks, et Donald Trumpi leer teab, et nad kaotavad tänavused presidendivalimised.

President Donald Trumpi personaliülem Meadows teatas pühapäeval kohalikule meediale, et koroonaviiruse kontrollimine pole realistlik eesmärk, sest see on „nakkav viirus, nagu gripp“, vahendab BBC. Tema märkused tulevad ajal, mil nakatumiste arv USAs on tõusnud taas kõrgustesse.

Samal teemal

Trumpi personaliülema intervjuud kommenteeris teiste seas ka demokraatide presidendikandidaat Joe Biden, kelle sõnul lehvitab Valge Maja „kaotust märkivat valget lippu“. Biden lisas, et Meadowsi sõnavõtt näitas selgelt, et Trumpi administratsioon on loobunud oma põhikohustusest kaitsta Ameerika inimesi. Pärast pandeemia algust on USAs Covid-19 tõttu surnud umbes 225 000 inimest.

President Trump pöördus pühapäeval New Hampshire'is toetajate poole ja kordas väidet, et USA on pandeemiat nurka surumas. „Me hakkame toibuma, pöörame olukorra ümber. Meil on vaktsiinid, meil on kõik olemas. Isegi ilma vaktsiinideta pöörame otsa ringi,“ kuulutas USA riigipea. Teatavasti pole ükski vaktsiin veel kliinilisi uuringuid läbinud.

Ameerika Ühendriikide nakkushaiguste ekspert Anthony Fauci teatas pühapäeval BBC-le, et Covid-19 vaktsiin võib olla USAs saadaval enne aasta lõppu, kui see osutub „ohutuks ja tõhusaks“. Esimesed annused läheksid eelisjärjekorras olevatele inimestele – laiemasse kasutusse jõuaks vaktsiin Fauci arvates 2021. aastal, ent mitte esimestel kuudel.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee