Foto: Martin Ahven
Ohtuleht.ee 26. oktoober 2020 08:46
Ööelu nautijad lootsid, et pääsevad susserdamisega alkoholi müügikeelust mööda. Nüüd sai majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ülesande mõelda välja, kuidas lisaks öisele alkoholimüügi keelamisele piirata ka seda, kuidas ööelu nautivad inimesed alkoholi tarbivad.

Seaduseelnõu väljatöötamine on ennetamaks koroonaviiruse levikut, piirates lisaks alkohoolse joogi jaemüügi õigusele ka alkoholi jaemüügi kohas kohapeal tarbimist.

„Viimaste nädalate suundumused ja viiruse leviku tõus on näidanud, et üleriigilise viiruse leviku oht ei ole märkimisväärselt vähenenud,“ seisab alkoholiseaduse muutmise seaduse eelnõu seletuskirjas, kus on seletatud, et alkoholi müügikeeld ei ole mõjutanud seda, kuidas pidutsejad seda kohapeal tarbivad. Järelevalve käigus on mitmed ettevõtted ja pidutsejad jäänud vahele sellega, et susserdavad müügipiirangust mööda. Sageli tähendab see seda, et pidutseja ostab enne vahetult enne keskööd enda lauale nii suure hulga jooke, et neist piisaks terveks ülejäänud õhtuks.