Maailm

Hispaanias enam öösiti väljas käia ei tohi: koroonaviiruse juhtude arv on ületanud miljoni 

Toimetas Madleen Vapper, 25. oktoober 2020 17:52
Hispaania peaminister Pedro Sanchez.Foto: AP | Scanpix
Hispaania valitsus nõustus pühapäeval uue erakorralise seisukorra väljakuulutamisega, mis võimaldaks kogu riigis kehtestada öise liikumispiirangu, et võidelda koroonaviiruse levimise vastu.

Pühapäeva hommikul toimus Madridis ministrite nõukogu erakorraline koosolek. Peale kaks tundi kestnud koosolekut nõustus kabinet esialgse 15 päeva kestva häireseisundiga. Kohaliku meedia teated aga väidavad, et valitsus kavatseb seda meedet pikendada aprillini, vahendab Euronews.

Üle Hispaania kehtib nüüd liikumiskeeld öösel kella 23.00–6.00.

See on Hispaanias tänavu välja kuulutatud teine ​​erakorraline seisukord pärast seda, kui märtsis toimus esimene koroonaviiruse laine, mis kestis juunini. See on neljas kord, kui pärast Hispaania üleminekut demokraatiale 1970. aastatel, kuulutati välja erakorraline olukord.

Kaks päeva tagasi sai Hispaaniast esimene Euroopa Liidu riik ja kuues riik maailmas, kus ületati miljon Covid-19 juhtumit, kusjuures peaminister Sanchez tunnistas reedel, et koroonaviirusega nakatunud inimeste tegelik arv Hispaanias oli hinnanguliselt üle kolme miljon.

Hispaania on pandeemia algusest alates siiani registreerinud ligi 35 000 surma.

Samal teemal

23.09.2020
Eneseisolatsiooni peavad jääma kõikidest Euroopa riikidest saabujad, ainus erand on Norra