Foto: pixabay.com
Toimetas Madleen Vapper 25. oktoober 2020 17:15
Väidetavalt tehti austraalia naistele vägisi meditsiiniline läbiuurimine, kui nad üritasid Dohast Sydney lennule minna. Uuringud toimusid väidetavalt pärast seda, kui Hamadi rahvusvahelise lennujaama töötajad avastasid vetsust enneaegselt sündinud lapse.

Selle kohta, kas laps oli elus või surnud, on vastakaid teateid. Läbi uuritud naiste seas oli 13 austraallast. Nad viidi kiirabisse ning neil kästi enne uuringut aluspesu eemaldada, vahendab BBC. Naistele ei öeldud miks neid läbi uuriti.

Austraalia valitsus on juhtumi Katari võimudega tõstatanud.

"Oleme ametlikult edastanud Katari ametivõimudele oma tõsise pahameele vahejuhtumi osas ja meile on kinnitatud, et varsti antakse sündmuse kohta üksikasjalikku ja läbipaistvat teavet," ütles Austraalia välis- ja kaubandusministeeriumi pressiesindaja kohalikule meediale.

Sydneysse saabunute jaoks hotelli karantiinioperatsiooni korraldava politsei pressiesindaja ütles oktoobris toimunud vahejuhtumi kohta: "Naised veetsid hotellis kohustusliku karantiini ning selle aja jooksul pakkus NSW Health neile meditsiinilist ja psühholoogilist tuge. "