Maailm

Poola protestijad sihivad kirikuid peaaegu täieliku abordikeelu tõttu 

Toimetas Valeria Filippova, 25. oktoober 2020 16:50
Protestijad Krakowis. Foto: Reuters
Sajad inimesed avaldasid pühapäeval Poola kirikutes protesti kohtu otsuse vastu, mis võrdub peaaegu täieliku abordikeeluga. Mõni pritsis hoonetele loosungeid, teine ​​aga musta pesu.

Esmakordselt korraldatakse meeleavaldusi otse kirikute suunas, nii sees kui väljas, peamiselt katoliiklikus riigis, kus konstitutsioonikohtu otsus on nüüd neli päeva kestnud meeleavaldusi käivitanud.

Mitukümmend meeleavaldajat katkestasid Lääne-Poolas Poznanis missa, lauldes „oleme sellest väsinud” ja hoides altari ees lipukesi nagu „katoliku naised vajavad ka õigust abordile”, teatas riiklik uudisteagentuur PAP.

Krakowis riputasid protestijad puude vahele nöörile musta aluspesu ja muid rõivaid, samas kui Poola keskosas Lodzis kogunes katedraali ette umbes 2000 inimest, teatas eraraadio Zet. Nad laulsid: "Eraldage kirik riigist."

Aktivistid kandsid plakateid üle terve riigi, millel kujutati risti löödud rasedat. Varssavis kirjutasid meeleavaldajad ühele kirikutest „piirideta abort". Teises kirikus kirjutati seinale „teie kätel on veri“.

Mõned inimesed annavad preestritele missiooni ajal traditsioonilise annetuse asemel kaarte, millel on sümbol, mis sümboliseerib nende protesti.

Meeleavalduste juhid ütlevad, et Poola konservatiivne võimupartei Seadus ja Õiglus (PiS) kasutas kohut poliitika muutmiseks, et rahuldada mõjukat Poola roomakatoliku kirikut. Partei eitab seda.

Kiriku võimud keeldusid kommenteerimast. 

Protestid on toimunud alates neljapäeva õhtust vaatamata koroonaviiruse piirangutele, mis piiravad enam kui viie inimese kogunemisi. 

Samal teemal

24.09.2020
Poolas protestivad taas tuhanded naised pea täieliku abordikeelu vastu
24.09.2020
Eestit külastanud Poola president andis positiivse koroonaproovi, temaga puutus kokku ka president Kersti Kaljulaid
07.08.2020
Manona Paris | Abort ja naise süü silmakirjalikkus