Poliitika

Indrek Saar: sotsid ei toeta mingil viisil abielureferendumit (5)

Marvel Riik, 25. oktoober 2020 16:09
Indrek Saar. Foto: Madis Veltman / Ekspress Meedia
„Me ei lepi sellise rahvahääletusega, mille eesmärk ei ole mitte otsida kokkulepet, ühisosa ja lahendust, vaid tekitada vastandust ja lõhkuda ühiskonda,“ vastas Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Indrek Saar küsimusele, kas erakond oleks mingilgi viisil nõus toetama referendumi läbiviimist.

Saare sõnul ei ole vabale ühiskonnale kohane otsustada referendumiga inimeste eraelu üle. „Meie põhiseadus kaitseb täna ja peab ka tulevikus kaitsma ning väärtustama kõiki inimesi ja perekondi. Kinnitasime seda oma volikogu avalduses septembril lõpul ja kinnitan ka nüüd,“ lisas ta.

Õhtuleht küsis sama Reformierakonnast, kuid vastus ei saanud. Erakonna esimees Kaja Kallas on aga oma blogis kirjutanud, et abielureferendum on „täiesti mõttetu“, sest pole ühtegi poliitilist jõudu, kes sooviks muuta perekonnaseadust, kus juba on kirjas, et „abielu sõlmitakse mehe ja naise vahel“.

„Abielu institutsioon ei ole Eestis rünnaku all ja ei vaja põhiseaduslikku kaitset,“ kirjutas Kallas septembris. „Hoiatan juba praegu Keskerakonna ja Isamaa juhte ette, et ühiskonna nii teravast vastandamisest kaotavad kõik peale EKRE.“

Samal teemal

31.09.2020
Urmas Reinsalu põhjendab, miks abielureferendumit on vaja: kes selle kui demokraatliku otsustamise meetodi üle ilgub, mõnitab oma rahvast
26.09.2020
EESTI KUULUB EUROOPASSE?! Varasemad idabloki riigid kardavad ühiselt homosid
25.09.2020
„Olukorrast riigis“: abielureferendumit ei tule, sest hääli ei saada kokku
20.09.2020
Parempoolsed: pinnas abielureferendumi korraldamiseks on kadunud