Maailm

Kabuli enesetapupommitamises hukkus 24 inimest, ohvrite seas on üliõpilasi 

Toimetas Valeria Filippova, 25. oktoober 2020 13:03
Inimesed otsivad enda lähedasi Kabuli haiglas. Foto: Reuters
Afganistani pealinnas Kabulis hariduskeskuses toimunud enesetapupommitamises hukkus laupäeval 24 inimest, sealhulgas teismelisi õpilasi, ja veel kümned said haavata.

Siseministeeriumi pressiesindaja Tariq Arian ütles, et turvamehed tuvastasid pommitaja, kes lõhkas tänaval Kawsar-e Taani keskuse taga lõhkeaineid, vahendab Reuters. 

Enamik ohvritest olid 15–26-aastased õpilased, teatas tervishoiuministeerium. Rünnakus sai vigastada 57 inimest, teatas siseministeerium.

Talibani pressiesindaja Twitteris eitas vastutust rünnaku eest, mis toimus tundlikul ajal, kui mässulisi esindavad meeskonnad ja valitsus kohtuvad Kataris rahulepingu otsimiseks.

Samal teemal

Pereliikmed kogunesid lähedalasuvasse haiglasse ja otsisid kadunud lähedasi hukkunute jäänuseid sisaldavate kottide hulgast, mis asetati haigla põrandale, samal ajal kui sanitarid toimetasid välitingimustes vigastatud patsiente kanderaamidel.

NATO ja Afganistani valitsuse poolt hukka mõistetud rünnak leidis aset Lääne-Kabuli piirkonnas, kus elavad paljud riigi šiiitide kogukonnast - usuvähemus Afganistanis, mis on olnud minevikus sihtgrupiks sellistele rühmadele, nagu Islamiriik. 

Kawsar-e Taani keskuse õpetaja, kes palus jääda turvalisuse tõttu anonüümseks, ütles, et tema ja teised õppejõud olid šokeeritud sihtmärgist, milleks on õppeasutus, mille eesmärk on anda tuhandetele lastele tee kõrgharidusse. 

„Kõik õpilased olid täis energiat, kuulusid vaestele peredele, kuid lootsid saada endale helgemat tulevikku,“ ütles ta. 

Hiljutine rünnak toimus viimaste nädalate jooksul mitmes provintsis toimunud tugeva võitluse tagajärjel, mis on tuhanded tsiviilisikud ümber paigutanud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee