Maailm

Surnud migrandid väetisekonteineris: pea kolm kuud Euroopast Lõuna-Ameerikasse reisinud konteiner saabus sihtkohta laipadega 

Toimetas Madleen Vapper, 24. oktoober 2020 17:41
Paraguay politsei.Foto: Reuters | Scanpix
Paraguays leiti väetisemahutist seitsme inimese lagunenud säilmed. Arvatakse, et tegu on migrantidega. Väetisemahuti asus Paraguay poole teele teele Serbiast 21. juulil.

Konteiner oli enne Paraguaysse jõudmist läbinud Horvaatia, Egiptuse, Hispaania ja Argentina. Tõenäoliselt oli migrantide sihtkohaks Horvaatia. Kolm seitsmest olid pärit Marokost ja üks Egiptusest, vahendab BBC.

Säilmed leidsid Paraguay pealinnas Asuncionis asuva põllumajandusettevõtte töötajad. Surma põhjuseks oli lämbumine. Arvatakse, et kõik ohvrid on meessoost täiskasvanud.

Laipade kiire lagunemisprotsessi tagas tõenäoliselt väetis. Konteinerist avastati ka Serbia taksokviitung ja telefonikaart koos toiduga.

"Eeldame, et inimesed konteineris olid Serbiast ja olid plaaninud sõita lähemasse sihtkohta, kuid nad ei arvestanud kaugusega hästi ega elanud reisi üle," ütles prokurör Marcelo Saldivar uudisteagentuurile Reuters.

Nende küpsiste, pudelivee ja konserveeritud toiduainete kogus oli tema sõnul piisav, et pidada vastu 72 tundi.

"Kõik kehad on lagunenud. Järel on ainult juuksed ja kondid," ütles ta. Nüüd püütakse ohvreid tuvastada.