Maailm

Eestit külastanud Poola president andis positiivse koroonaproovi, temaga puutus kokku ka president Kersti Kaljulaid (5)

Toimetas Keit Paju, 24. oktoober 2020 12:49
Kersti Kaljulaidi ja Andrzej Duda kohtumine 2018. aasta suvel.Foto: Aldo Luud
Poola president, kes käis nädala alguses ka Eestis, andis positiivse koroonaproovi. Temaga kohtus ka Eesti president Kersti Kaljulaid, õnneks oli Kaljulaidi koroonatest negatiivne.

Mehe nakatumisest teatas presidendikantselei riigisekretär Blazej Spychalski Twitteris. “Daamid ja härrad, nagu soovitatud, tegi president Andrzej Duda eile koroonatesti. Vastus osutus positiivseks,” kirjutab ta, lisades, et president tunneb end siiski hästi. 

Veel ei ole teada, kus riigipea viirusega nakatus. Ta osales esmaspäeval Tallinnas toimunud kolme mere tippkohtumisel, millest võtsid osa ka meie tähtsad riigitegelased, näiiteks president Kersti Kaljulaid ja välisminister Urmas Reinsalu. Viimane teatas eile, et jääb karantiini, kuna puutus kokku koroonapositiivse Sloveenia välisministri Anže Logariga.

Kaljulaid kirjutab Facebookis, et tegi pärast Dudaga kohtumist koroonatesti, kuid see on negatiivne.

"Esmaspäeval Eestis visiidil viibinud Poola president Andrzej Duda tegi reedel COVID-19 testi, mis osutus positiivseks. Suhtlesime ka Poola kolleegidega ja Terviseametiga, kes loeb lähikontaktseks neid, kes on inimesega kokku puutunud kaks päeva enne sümptomite avaldumist. President Duda käis Eestis esmaspäeval, siis mind ja teisi sel päeval visiidiga seotuid teadaoleva info järgi lähikontaktseteks ei loeta. Andsin eile öösel Prantsusmaa visiidilt Eestisse naastes COVID-19 proovi, mille tulemus oli negatiivne. Minu ja delegatsiooni tervis on korras, kellelgi sümptomeid ei ole, kuid järgime Terviseameti nõuandeid ja jälgime enda tervist. Hoidke end!" kirjutab ta.

Poolas on koroonapandeemiaga hetkel kehvad lood: viirus levib rekordiliselt, näiteks reedel teatati 13 632 uuest nakatunust ja 153 surmast. Seetõttu hakkavad laupäevast riigis kehtima rangemad reeglid: võimaluse korral tuleb töötada kodust, algkoolid on osaliselt suletud, vanemad õpilased ja tudengid on kaugõppel. 70+ aastastel palutakse püsida kodus.

Restoranid, kohvikud ja pubid on järgmised kaks nädalat suletud ning tohivad toitu vaid kaasa müüa. Jõusaalid ja ujulad on suletud, samuti on piiratud avalikes kohtades viibida võivate inimeste arv.