Poliitika

Juba üle 20 000 eestlase nõuab samasoolistele paaridele abieluõigust (14)

Toimetas Keit Paju, 25. oktoober 2020 15:32
Foto: PA Wire/Scanpix
Erakond Eestimaa Rohelised algatas reedel petitsiooni perekonnaseaduse muutmiseks nii, et abielu oleks määratletud kahe täiskasvanu vahelise liiduna, sõltumata inimeste soost. Petitsioon on pühapäeva pärastlõunaks kogunud üle 20 000 allkirja ning see saadetakse riigikokku.

"Petitsioon kogus loetud tundidega enam kui tuhat allkirja, mis tähendab, et Riigikogu on kohustatud teemat arutama. Allkirjade lisandumine aga jätkub ning esimese päeva õhtuks on juba 5000 inimest avaldanud toetust perekonnaseaduse muutmisele," rõõmustasid Rohelised reedel.

Samal teemal

“Ehkki petitsiooni algatasid Eestimaa Rohelised, on algatus erakondadeülene ning petitsiooni on oodatud toetama ning levitama kõik Eesti liberaalseid ning isikuvabadusi austavad erakonnad,” kommenteerib Roheliste esinaine Züleyxa Izmailova. “Me peame ühiskondlikult ning ka poliitiliselt saatma sõnumi, et Eesti on avatud, solidaarne ning empaatiline riik, kus vähemuste õigused on kaitstud.”

“Selline allkirjade torm näitab selgelt, kui palju on Eestis progressiivselt mõtlevaid ja häid inimesi,” ütleb Roheliste esimees Kaspar Kurve. “Meie eesmärk on teha antud petitsioonist läbi aegade edukaim rahvaalgatus, mis päädiks ka reaalse seadusandliku muudatusega.”

"Ühtlasi kutsume kõiki Eesti erakondi avalikult meie seisukohaga ühinema ja petitsiooni toetama. Praegu ei ole ei aeg ega koht poliittehnoloogilisteks mängudeks, vaid selgeks ja ühetimõistetavaks sõnumiks, et Eesti on tolerantne, solidaarne ning inimeste valikuvabadusi austav riik," seisab petitsioonis.

Petitsioon on lugemiseks ning allkirjastamiseks leitav rahvaalgatus.ee keskkonnas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee