Eesti uudised

Vaid konservatiivid otsivad veel Tallinna linnapeakandidaate: „Vaatame, kes valimistele üldse välja tulevad.“ 

Marvel Riik, 23. oktoober 2020 16:08
IHALDATUD RÄNDAUHIND: Tallinna linnapea ametiketti noolivad kõik suuremad erakonnad. Ametlikult on ennast võistlustulle kirja pannud Kristen Michal Reformierakonnast. Üliksuure tõenäosusega liituvad temaga Mihhail Kõlvart Keskerakonnast ja Raimond Kaljulaid Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast.Foto: Kollaaž (Madis Veltman / Ekspress Meedia, Martin Ahven, Ilmar Saabas / Ekspress Meedia, Robin Roots)
Suurtest parteidest on teadmatus majas konservatiivsel tiival ehk Isamaal ja EKRE-l, kes rivaalide kõrval veel planeerivad ja sõeluvad Tallinna linnapeakandidaadi nime. „Esialgu vaatame, kes valimistele üldse välja tulevad,“ iseloomustas olukorda erakonnas Isamaa Tallinna piirkonna üks juhte Mart Luik.

Kohalike omavalitsuste valimispäeval jälgivad parteid närviliselt, milliseks kujunevad tulemused Tallinnas. Pealinn on omavalitsus, mille volikogu koosseis läheb neile kõige rohkem korda. Tallinnal on võimu ja eelarvet: mis poliitjõud ei tahaks siin otsustaja olla. Ka alatine meedia tähelepanu on garanteeritud.

Edasi lugemiseks: