Eesti uudised

KOROONAKAART: Euroopa on taas maailma suurim koroonakolle. Eesti ujub vastuvoolu 

Priit Pärnapuu, 23. oktoober 2020 17:05
Mustaga on tähistatud riigid, kus viimase kahe nädala jooksul on 100 000 elaniku kohta teatatud vähemalt 50 koroonaviirusega nakatunust. Nagu näha, siis Eesti on üks kolmest Euroopa riigist Norra ja Serbia kõrval, kus nakatumisi on vähem. Foto: Priit Pärnapuu
Märtsi keskpaigast aprilli keskpaigani oli Aasiast alguse saanud koroonakriisi kese Euroopa. Seejärel murdis viirus rängalt Põhja- ja Lõuna-Ameerikas ning ka Aasias tekkisid uued ülisuured koroonakolded. Nüüd on taas järg Euroopa käes. Oktoobri keskpaigast alates on just siin kõige enam nakatumisi. Eesti on üks vähestest eranditest – me oleme kõige madalama nakatumisnäitajaga riik maailmajaos.

Kevadise koroonakriisi kõrgajal aprilli alguses tuvastasid Euroopa riigid kahenädalase perioodi jooksul 462 000 nakatunut. Maailmas tervikuna oli toona vaid veidi üle miljoni nakatunu ehk meie maailmajaos olid pea pooled viirusekandjatest. 

Nädalad möödusid ning koroonaviirus vallutas kõigepealt Põhja-Ameerika ja seejärel Lõuna-Ameerika. Juulis tuvastati Euroopas isegi vähem uusi viirusekandjaid kui Aafrikas. Peamiselt India tõttu kerkis uuesti esile ka Aasia. Nüüd, oktoobri keskpaigast alates, on järg uuesti Euroopa käes. Viimase kahe nädala jooksul on Euroopas tuvastatud 1,8 miljonit viirusekandjat ehk pea neli korda rohkem kui kevadel.

Millistes riikides on viimasel kahel nädalal olnud kõige enam nakatumisi? Ehkki India, Ameerika Ühendriigid ja Brasiilia hõivavad kolm esimest kohta, on viieteistkümne riigi hulgas koguni kümme Euroopa riiki. Kõige enam viirusekandjaid käib hetkel Euroopa riikidest ringi Prantsusmaal − viimase kahe nädala jooksul on seal antud 296 000 positiivset koroonatesti. Kevadise kriisi kõrgajal oli seal "vaid" 58 000 nakatunut kahe nädala jooksul.

Ehkki nakatumisi on maailmas viis korda rohkem kui kevadel, siis koroonasurmad on hoopis teisest puust − surmasid on vähem kui kevadel. Eriti selgelt kehtib see just Euroopa riikide kohta. Aprilli esimeses pooles suri maailmas kahenädalase perioodi jooksul 97 000 inimest, neist koguni 57 000 olid Euroopa riikide kodanikud. Seevastu oktoobris suri koroonaviiruse tõttu maailmas kahenädalase perioodi jooksul 78 000, neist Euroopa riikide kodanike on aga 16 000. Kõige enam on koroonasurmasid Indias ja Ameerika Ühendriikides – kahenädalase perioodi jooksul üle 10 000.

Kui absoluutnumbrite asemel vaadata nakatumisnäitajat, mis arvestab riikide suurustega, siis Eesti olukord koroonarindel on Euroopa kõige parem. 21. oktoobri seisuga oli meil viimase kahe nädala jooksul 100 000 elaniku kohta 35 nakatunut. Meiega võrreldavad on üksnes Norra ja Serbia, kus oli 37 nakatunut. Teistes Euroopa riikides oli viimase kahe nädala jooksul üle 50 nakatunu 100 000 elaniku kohta.

Samal teemal

23.10.2020
Terviseamet: lisandus 53 positiivset testi, enim on nakkuskoldeid Põhja-Eestis
22.10.2020
EESTI KOROONAKAART PANDI KINNI! „Ma ei saa hoida lehekülge üleval toetamaks valitsust, kes ei soovi austada põhiseadust.“
22.10.2020
Koroonaviiruse ennetus: õiguskantsler uurib koolis liikumispiirangu kehtestamist
05.10.2020
SUUR KOROONAKAART: euroliidus kasvab vaikselt, aga kindlalt nakatumise kõrval ka suremus

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee