Maailm

President Putin: pidin isiklikult sekkuma, et Navalnõi Saksamaale ravile saadetaks 

Toimetas Aare Kartau, 23. oktoober 2020, 09:03
Paljud arvavad, et Putin andis isiklikult käsu Navalnõi mürgitada – seda usub ka mürgitatu ise.Foto: AFP/Scanpix
Venemaa president Vladimir Putin märkis neljapäeval toimunud teleesinemises, et pidi isiklikult sekkuma, et opositsioonipoliitik Aleksei Navalnõil õnnestuks Saksamaale evakueeruda.

„Niipea kui selle kodaniku [Navalnõi] naine minu poole pöördus, andsin ma prokurörile käsu uurida ravi eesmärgil võimalusi tema riigist lahkumiseks,“ sõnas Putin Moskvas toimunud arutlusel.

Vene presidendi sõnul poleks Navalnõi tema abita käimasolevate kohtuasjade tõttu ilmselt üldse riigist lahkuda saanud, vahendab Euronews. „Ma palusin otsekohe peaprokuröril seda lubada. Ja nii ta lahkuski,“ mainis Putin. Opositsiooniliider toimetatigi peagi pärast haigestumist Berliini Charite kliinikusse Saksa sõjaväearstide hoole alla.

Euroopa laborite teatel mürgitati augustis tõsiselt haigeks jäänud Navalnõid Novitšoki perekonda kuuluva närvimürgiga, mis loodi Nõukogude Liidus sõjalisel eesmärgil. Praeguseks on Navalnõi Berliini haiglast välja kirjutatud ja taastub Saksamaal. Opositsioonipoliitik peab ise oma mürgitamise peasüüdlaseks just Putinit.

Samal teemal

15. oktoober 2020, 17:50
Euroopa Liit määras Navalnõi mürgitamisega seoses kuuele venelasele sanktsioonid
7. oktoober 2020, 15:38
Navalnõi nimetas endist Saksamaa liidukantslerit Putini jooksupoisiks
1. oktoober 2020, 17:35
„Mina väidan, et selle teo taga oli Putin!“
25. september 2020, 13:47
Vladimir Putin esitati Nobeli rahupreemia kandidaadiks

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee