Eesti uudised

Politseikoerad on tänavu üles leidnud poolsada inimest 

Ohtuleht.ee, 22. oktoober 2020 19:55
Raul Bamberg ja teenekas pensionär Nacho.Foto: Reelika Riimand (PPA)
Sel aastal on PPA teenistuskoerte abil üle Eesti üles leitud 48 inimest, kes olid kadunud, eksinud või ka politsei eest põgenenud.

PPA politseimajor Tõnu Tänav selgitab, et koera treening algab hetkest, kui kutsikas umbes kahekuuselt Eestisse jõuab, ning vältab koera pensioniea saabumiseni.

Samal teemal

PPA juhtivkoerajuht Raul Bamberg ütleb, et teenistuskoera võttes saab politseiametnikule sõna otseses mõttes nii koerast kui tema koolitamisest elu kutse: „Igal tavakoeral on teatud kaasasündinud instinktid. Kas kutsikast saab aga tulemuslikult töötav teenistuskoer, sõltub sellest, kuidas professionaalne koerajuht igapäevaselt neid instinkte edasi arendab.“

Bamberg on teenistuskoeri treeninud 16 aastat. Praegu on tal kaks tegevat teenistuskoera: viieaastane Tiissel ja kaheaastane Mauser. Peale selle on tal kodus pensionipõlve pidav PPA üks teenekamaid politseikoeri Nacho, kes on päästnud mitme inimese elu, leidnud narkootilisi aineid, kinni pidanud kurjategijaid ja nõnda edasi. 

PPA meeskonda kuulub praegu 83 teenistuskoera, kelle seas on 43 saksa lambakoera, 33 belgia lambakoera, neli inglise springelspanjelit, siledakarvaline retriiver, labradori retriiver ja vene jahispanjel. Enamiku PPA teenistuskoertest moodustavad patrull- ja jäljekoerad, välja õpetatud on ka narko-, relva-, lõhkeaine- ja rahasuunitlusega teenistuskoeri.

Samal teemal

23.06.2020
Politseikoer Nitro aitas leida metsa eksinud naised
18.06.2020
TUBLI TÖÖ: politseikoer Rikky leidis Tartumaal metsa kadunud vanaproua
04.05.2020
FOTOD | Nelja inimese elu päästnud teenekas korravalvur saadeti pensionile