Eesti uudised

Baptistide liidu president: Eesti kirikupead on samasooliste kooselu kohta juba kõik öelnud 

Asso Ladva, 22. oktoober 2020 16:49
KÕIK ON JUBA ÖELDUD: Eesti Evangeelsete Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liidu presidendi Erki Tamme sõnul kehtib samasooliste paaride kooselu kohta endiselt kuus aastat tagasi koostatud Kirikute Nõukogu pöördumises kirja pandu.Foto: Arno Saar
„Eesti Kirikute Nõukogu seisukoht on väga täpselt sõnastatud, sellele ei ole mitte midagi lisada ega ära võtta,“ jääb Eesti Evangeelsete Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liidu president Erki Tamm samasooliste paaride ühiselu ja paavst Franciscuse selleteemalise avalduse teemal napisõnaliseks.

Peagi esilinastuvas dokumentaalfilmis „Francesco“ ütleb paavst, et homoseksuaalsed inimesed on Jumala lapsed nagu kõik teisedki. Selle pärast ei tohiks kedagi perekonnast välja arvata, leiab ta. Loomulikult ei toeta paavst samasooliste paaride abielu, kuid ta leiab, et seaduslikult registreeritud kooselu võiks neile siiski võimaldada.

Samal teemal

Tamm viitab kuus aastat tagasi Kirikute Nõukogu poole Riigikogule saadetud pöördumisele, mis nimetas toona veel eelnõu faasis olnud kooseluseadust tarbetuks, pealegi ei täidaks seadus talle pandud ülesandeid.

Tamme sõnul pole seda teemat rohkem arutatud, pealegi kattub seal kirja pandu tema enda tõekspidamistega.

„Eesti Kirikute Nõukogu on jätkuvalt veendunud, et vabaabielulist suhet, sealhulgas samast soost inimeste vahelisi suhteid ja nende inimeste õigusi, kes on selle kooseluga seotud, saab hästi reguleerida mitte omaette seadust vastu võttes, vaid juba olemasolevate seaduste raames,“ kirjutas Kirikute Nõukogu kuus aastat tagasi Riigikogule. „Näiteks võlaõigusseaduse alusel seltsingulepingu ja teiste eraõiguslike lepingutega. See annab võimaluse tagada varalised suhted, vastastikused ülalpidamise kohustused ning laste ülalpidamise kohustuse. Vajadusel saab vastava seaduse ja lepingu rakendamist toestada normatiivsete tekstide ja praktikate parendamisega.“

Nimetatud Kirikute Nõukogu pöördumises kirja pandu on kehtiv ka täna, ütles Eesti Apostliku Õigeusu Kiriku peavikaar, ülempreester Mattias Palli.

„Huvitav on näha, kuidas samad teemad, mis meil kodus, tõstatuvad ka globaalsel tasandil ja võiks leida kirikujuhtide arvates umbes samasuguse lahenduse,“ kirjutab Facebookis Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop Urmas Viilma paavsti väljaütlemise kohta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee