Eesti uudised

Koroonaviiruse ennetus: õiguskantsler uurib koolis liikumispiirangu kehtestamist 

Siim Randla, 22. oktoober 2020 05:30
Foto: Ekspress Meedia
Õiguskantsleri poole pöördus kodanik, kes palub hinnata Paide gümnaasiumi tegevuse õiguspärasust: nimelt on kool piiranud õpilaste liikumist koolimajas: igal klassil on oma koridoriosa, millest väljuda ei tohi, ning õpperühmadele on antud nn koduklassid.

Kuigi kool on soovitanud õpilastel vahetunni ajal väljas jalutamas käia, ei ole see kümneminutiliste vaheaegade puhul eriti võimalik. Õiguskantsleri poole pöörduja tõi välja, et õpilastevahelisi kontakte need piirangud ära ei hoia, sest koolivälisel ajal suheldakse endiselt.

Paide gümnaasium paikneb praegu Järvamaa kutsehariduskeskuse ruumides, kus võrreldes tavapärase kooliruumiga puuduvad õpilaste puhkealad. Avalduse tegija märgib, et kuna gümnaasium jagab õppehoonet Järvamaa kutsehariduskeskusega, mille noored saavad majas vabalt liikuda, puutuvad nood kokku ka Paide gümnaasiumi õpilastega.

Õiguskantsler palub koolil selgitada, kas ja kuidas need piirangud on koroonaviiruse leviku ohu ennetamiseks sobilikud, vajalikud ja mõõdukad.

Paide gümnaasiumi direktor Margo Sootla teatas õiguskantslerile vastuseks, et seda, kas valitud meetmed on koroonaviiruse leviku ohu ennetamiseks sobilikud, vajalikud ja mõõdukad, on keeruline objektiivselt hinnata, kuna puuduvad arvulised andmed ohu ennetamiseks piisava hajutatuse määra ja viiruse ohu kasvu hindamiseks selles piirkonnas. Kool lähtub meetmete rakendamisel parimast teadmisest, lähtudes haridus- ja teadusministeeriumi ning terviseameti juhistest ning oma ruumilistest võimalustest ja viiruse vähesest levikust praegu Järvamaal.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee