Eesti uudised

Kas pensionireform ajas pankade infoliinid punaseks? Tuntakse huvi, millal juba raha kätte saaks! 

Keit Paju, 21. oktoober 2020 17:31
Foto: Julia Vakina
Teisipäeval otsustas riigikohus, et valitsuse plaan teine pensionisammas vabatahtlikuks muuta on põhiseaduega kooskõlas ning reformiga antakse tööealistele inimestele võimalus võtta kohustuslikust pensionifondist raha välja. Õhtuleht uuris kolmelt suuremalt pangalt, kas infoliinid olid agarate klientide tõttu punased.

“Eilne päev kujunes meie jaoks tõesti tähelepanurohkeks, kuid kuna peamised uudised reformi käekäigu osas on olnud kõigile kättesaadavad, ei ole uudised suurt klientide pöördumiste tulva endaga kaasa toonud,” tõdeb SEB panga kommunikatsioonijuht Julia Piilmann.

Samal teemal

Piilmanni sõnul on inimeste huvi pensioniteemade vastu mõningal määral tõusnud. “See on ka loogiline, sest pensionireformi eesmärk on tagada pensionikoguja vabadus otsustada oma isikliku vara üle ja võtta teadlik vastutus kindlustamaks turvaline pensionipõlv. Et vastutus võtta on oluline erinevad kogumise aspektid ja alternatiivid enda jaoks läbi mõelda enne kui otsus tehakse,” selgitab ta, lisades, et SEB aitab oma klientidel pensionifondi osas parima lahenduse leida.

Swedbanki pensioni ja investeerimise valdkonnajuhi Kaire Peiki sõnul tõusis ka neil eile, võrreldes eelnevate päevadega, pensioniteemaliste kõnede arv. “Inimesed, kes reformi teemal helistavad, esitavad ootuspäraseid küsimusi, mida on ikka periooditi küsitud alates ajast, mil pensionireformi teema päevakorda tõusis. Tuntakse huvi, millal raha kätte saab kätte ning kas saab juba avaldusi esitada,” räägib ta. 

LHV panga kommunikatsioonijuhi Priit Rumi sõnul on ka nende kliendid infoliinile seoses pensioniteemaliste küsimustega pöördunud mõnevõrra rohkem kui tavapäraselt. “Pöördumisi on olnud tavapärasest mõnekümne võrra rohkem. Klienditoe või pensioninõustajate töökoormust kohtuotsus oluliselt ei mõjutanud,” märgib ta. 

“On üksikuid kliente, kes on uurinud, millal raha välja võtta saab, kuid on ka neid, kes soovivad rohkem infot, et end teemaga paremini kurssi viia,” lisab ta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee