Poliitika

Jüri Luik: ma ei saa alla kirjutada ühelegi seisukohale, mida Helme intervjuus ütles  (3)

Toimetas Triinu Laan, 21. oktoober 2020 16:40
Foto: Teet Malsroos
"Mina ei oleks seda intervjuud andnud ja ma ei saa alla kirjutada ühelegi seisukohale, mis siin on öeldud," kommenteeris riigikogu infotunnis kaitseminister Jüri Luik siseminister Mart Helme Deutsche Wellele antud intervjuud. 

Luige sõnul on Mart Helme homofoobsed väljaütlemised Eesti põhiseaduse ja Eesti seadustega vastuolus olevad ning seetõttu on väga oluline, et valitsuse liikmed nendel teemadel sõna võtavad.

Samal teemal

"See põhjus, miks me ikkagi rahvusvahelisel areenil oleme suutnud teataval määral vältida seda, et Mart Helme kommentaarid on saanud niisuguseks prevaleerivaks rahvusvahelise elu suunaks, kui vaadata Eestit väljastpoolt, on just see, et me peame reageerima võimalikult kiiresti. See on ka põhjus, miks mina samal päeval reageerisin – et oleks täiesti selge, milline on poliitiline üldsuund, mida ajab valitsus, aga mis on ka seadusandluses, põhiseaduses," ütles Luik.

MInister lisas, et Helme intervjuus väljendus see, mis on EKRE ühemõtteline poliitika olnud väga pikka aega. "Mis puudutab konkreetseid kommentaare, siis siin on väga palju sellist, mis on EKRE traditsiooniline poliitika ja mis on seotud EKRE osalemisega Vabariigi Valitsuses. Näiteks seesama Euroopa Liidu teema, hirm, et Euroopa Komisjonist saab mingisugune Euroopa valitsus või midagi sellist. Ka kõik see – ma vabandan, mul ei ole peas see intervjuu, praegu vaatan kiiresti –, ka kõik see, mis puudutab Venemaa rolli, Putini rolli, see on paraku kõik EKRE ühemõtteline poliitika olnud väga pikka aega."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee