Poliitika

Ratas EKRE süüdistusest: absurditeater! (21)

Viljar Voog, 21. oktoober 2020 15:21
Foto: Merilin Ulm
Reedel alanud valitsuskriis pole siiani lahendust leidnud. Peaministri sõnul häirib see kõiki osapooli ning on viinud koalitsiooni väga keerulisse olukorda. 

"Oleme kohtunud mitmeid kordi, helistanud, püüdnud seda küsimust lahendada," ütles Ratas, et tähtis on suuta dialoogi hoida osapoolte vahel. 

Samal teemal

Vastuseks EKRE esimehe süüdistustele, et praeguse kriisi põhjus seisab Keskerakonna soovis abielureferendumist pääseda, prahvatab Ratas: "See on nüüd väga huvitav konstruktsioon, et meie oleme suutnud selle Deutsche Welle intervjuu korraldada ja öelda, et mis küsimusi tuleb küsida. Absurditeater! Seda pole loomulikult olnud, aga see intervjuu on antud ja sellele intervjuule on reageeritud ning see on viinud poliitilise koalitsiooni väga keerulisse olukorda. "

Millest peab EKRE loobuma? Kas laual on kaks küsimust: kas Mart Helme peab lahkuma või abielureferendum tuleb ära jätta? "Laual on probleem, mis vajab lahendamist. Peaministrina ootan, et küsimus saaks lõppvastuse, kas suudame siit edasi minna või on see koalitsioon lõppenud."

Ta möönis, et tegemist on tema poliitikukarjääri kõige keerulisema ja raskema kriisiga. "Iga poliitik peab oma sõnade eest vastutama. Igale sõnale järgneb suur reaktsioon, meie soov on, et selliseid võpatusi oleks ühiskonnas võimalikult vähe. Eesti ühiskond on rahulik ühiskond ja inimesed peavad siin omama turvatunnet."

Jüri Ratas rõhutas, et tema jaoks on oluline põhimõte, et Eesti ühiskonnas ei tohi kedagi eemale tõugata ega süüdistada. "Eesti ühiskond on üks ja tervik, " kinnitas peaminister. 

Koalitsiooni osapooled kohtuvad uuesti kolmapäeva õhtul. 

Kriis sai alguse, kui siseministri venekeelne intervjuu Deutsche Wellele jõudis Eesti meediasse. Mart Helme esines seal homovastase väljaütlemistega, mis pole Keskerakonna juhtfiguuride arvates ministrile kohased.

"Oleks imelik, kui peaminister poleks sellele intervjuule kuidagi vastanud," tõdes Ratas. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee