Foto: Martin Ahven
Eesti uudised
21. oktoober 2020 13:40

Tallinn jõuluturuta ei jää!

Tallinlased võivad kergendatult ohata - traditsiooniline jõuluturg siiski toimub! Eelmise nädala lõpul andis jõuluturu korraldaja teada, et tänavu Raekoja platsil traditsioonilist kauplemist ei tule. Nüüd aga otsustas linn, et jõulumeeleolu tuleb tekitada üle terve linna.

Kuna Tallinna Jõuluturu korraldaja 5+ Capital OÜ esitas Kesklinna valitsusele taotluse peatada ajutiselt kontsessioonileping jõuluturu korraldamiseks selleks aastaks, siis asus linn otsima alternatiivseid lahendusi.

„Linn on välja töötamas jõuluajaks laiemat kontseptsiooni ja kultuuriprogrammi. Nii ei piirdu jõuluaja tegevused ainult Raekoja platsil asuva jõuluturuga, sest jõulud ei tähenda ainult kauplemist,“ sõnas linnapea Mihhail Kõlvart. „Loome jõulumeeleolu linnas laiemalt ehk mitte üksnes vanalinnas, vaid ka linnaosades.“

Esimeseks advendiks lülitatakse sisse osa linna tänavusest talve- ja jõuluvalgusest, millele lisandub detsembrikuus järk-järgult uusi valguslahendusi linnaruumis. Linlasele juba harjumuspäraseks saanud talvevalgustusele lisandub sel aastal veel mitmeid uusi valgustatud objekte. Traditsiooniline ja linna keskne kuusepuu saabub Raekoja platsile 19. novembril.