Eesti uudised

Seeder: koalitsioonis on suhted pingelised ja head koostöö tunnet pole, kuid arutelu on läinud sõbralikumaks 

Ohtuleht.ee, 20. oktoober 2020 22:43
Helir-Valdor SeederFoto: Merilin Ulm
Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder rääkis “Esimeses stuudios”, et koalitsioonis on suhted pingelised ning puudub hea koostöö tunne, kuid arutelu toon on läinud sõbralikumaks. Mehe hinnangul on koalitsioonipartneritel soov siiski koos edasi minna.

“Tuleb tunnistada, et suhted koalitsiooni sees on pingelised ja usaldust ei ole nii palju, et oleks hea koostöö tunne, mis on ühele koalitsioonile vajalik. Eriti kui juba mõnda aega on koos töötatud ja kui järjest vähem saab toetuda koalitsioonilepingule, sest mitmed koalitsioonilepingu punktid on täidetud ja reaalne elu toob alati uusi väljakutseid, uusi olukordi, mis ei ole varasemalt koalitsioonilepingus kokkulepitud. See eeldab head koostööd ja võimet lahendada neid küsimusi,” tõdes ta. 

Seederi sõnul on praegustel koalitsioonipartneritel siiski tahe lahendus kriisile leida ning ka arutelude toon on läinud sõbralikumaks. “Mina küll tunnetan, et kõigil kolmel osapoolel täna on soov leida lahendus ja tahe minna edasi. Need loosungid, väljaütlemised, mis on olnud ja võib-olla ka ultimatiivsed sõnumid lahendusteni ei vii ja sellest on kõik kolm osapoolt aru saanud,” usub ta. 

Reformierakonna juht Kaja Kallas ütles Õhtulehele, et nende erakonna liikmed on regulaarselt suhelnud nii Keskerakonna kui Isamaa esindajatega. Seeder ütles saates, et Kallas temaga alternatiivse koalitsiooni loomiseks ühendust pole võtnud. Muuhulgas ei usu Seeder, et Keskerakond ja Reformierakond ühise koalitsooni loomist arutanud on.

“Minu kõhutunne ja kogemus praegu ütleb, et ükski koalitsioonipartner, ei Keskerakond ega ka EKRE, ei pea mingeid paralleelläbirääkimisi, vaatamata sellele, et üks või teine on teinud avaldusi, et on valmis minema opositsiooni või ollakse valmis tegema kellegi teisega uus koalitsioon,” usub Seeder, et sellised ähvardused kuuluvad läbirääkimiste taktika juurde.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee