"Puuduta mind" 155. saade - Toomas Abiline; Anu Saagim; Sirje Presnal
Anu Saagim | Video: Rauno Vahtre; Hannes Dreimanis 22. oktoober 2020 19:28
Igal nädalal kostitame sind põneva veebisaatega „Puuduta mind“, kus külalisteks on nõiad, šamaanid, ravitsejad, ufoloogid, haldjad, elukunstnikud, teadlased, koolitajad, hüpnotisöörid ja paljud teised põnevad persoonid. Müstilistele teemadele spetsialiseerunud Õhtulehe ajakirjaniku Sirje Presnali ja Õhtulehe veebi loovjuhi Anu Saagimi seekordseks külaliseks on ajaloolane ja Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi juhataja Toomas Abiline.

Varsti on käes november, rahvakalendris hingedekuu. Sestap on just nüüd paras aeg heita pilk minevikku ning teha tutvust sõjaeelsete meediumide, selgeltnägijate ja okultistidega, kes väitsid end vaimudega suhtlevat ning sealpoolseid sõnumeid vahendavat. Tallinn pälvis 1930. aastate alguseks isegi Põhja-Euroopa okultistide peakorteri kuulsuse, sest siin tegutses mitmeid kuulsaid spiritiste ja hüpnotisööre.

1930. aastail said Eesti okultistide seas keskseteks tegelasteks hüpnotisöör Bernhard Valfried Johanson (1907–1941) ning tema meedium Mai Kalamees (1876–1965). Tänu Johansoni aktiivsele tegevusele ja meedium Kalamehe andele jõudsid parapsühholoogia teemad sageli ka Eesti ajakirjanduse veergudele, sestap jagub põnevat materjali ka tänapäeva.

Omaaegne Eesti kuulsaim hüpnotisöör Bernhard Valfried Johanson ja meedium Mai Kalamees (Picasa)

Edasi lugemiseks:

VÕIDA RAHA!

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • ligipääsu kogu Õhtulehe tasulisele sisule
  • vähem reklaami
  • jagada lugemisõigust nelja sõbraga
  • võimaluse võita 100 € lisatulu kuus
Näita vähem
1 € / kuu11.99 € / kuu
-92%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99