Eesti uudised

Riigikohtunikud ei välista, et elu edenedes võib seadus uuesti riigikohtusse jõuda

Riigikohus otsustas: teisest pensionisambast raha väljavõtmine on seaduslik 

Asso Ladva, 21. oktoober 2020 00:23
TEINE PENSIONISAMMAS VABA: Juba aasta pärast võivad esimesed soovijad oma teise pensionisambasse kogunenud raha välja võtta, kuid summalt tuleb tulumaks riigile anda.Foto: Julia Vakina
„Riigikohus ei hinda seadusi teljel hea võib halb, me hindame seaduse õiguspärasust. See võib olla paradoks, aga ühiskondlikult hea seadus võib kedagi diskrimineerida, kohelda kedagi ebaõiglaselt, jätta millestki ilma, kuigi seadus tundub mõistlik. Ja iga halb asi ei ole veel põhiseadusvastane, siin on see mänguruum,“ teeb riigikohtu esimees Villu Kõve selgeks, et peale õigusliku hinnangu pensionireformile ei maksa riigikohtunikelt muid arvamusi küsida.

Teisipäeval otsustas riigikohus, et jätab rahuldamata presidendi taotluse tunnistada põhiseadusvastaseks kohustusliku kogumispensioni reformi seaduse muudatused, mis annavad tööealistele inimestele võimaluse võtta kohustuslikust pensionifondist raha välja ning pensionäridele õiguse katkestada enne 2021. aastat sõlmitud pensionileping ja nõuda ühekordset väljamakset.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

21.10.2020
MÄLUMÄNG | Palju õnne, Kim Kardashian!
20.10.2020
Juhtkiri | Pensionireform vastab põhiseadusele
20.10.2020
PENSIONIREFORM: millal raha välja võtta saab?
20.10.2020
OOTAMATU HEAKSKIIT PENSIONIREFORMILE! Isamaa ei osanud šampust külma panna

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee