TEINE PENSIONISAMMAS VABA: Juba aasta pärast võivad esimesed soovijad oma teise pensionisambasse kogunenud raha välja võtta, kuid summalt tuleb tulumaks riigile anda.Foto: Julia Vakina
Asso Ladva 21. oktoober 2020 00:23
„Riigikohus ei hinda seadusi teljel hea võib halb, me hindame seaduse õiguspärasust. See võib olla paradoks, aga ühiskondlikult hea seadus võib kedagi diskrimineerida, kohelda kedagi ebaõiglaselt, jätta millestki ilma, kuigi seadus tundub mõistlik. Ja iga halb asi ei ole veel põhiseadusvastane, siin on see mänguruum,“ teeb riigikohtu esimees Villu Kõve selgeks, et peale õigusliku hinnangu pensionireformile ei maksa riigikohtunikelt muid arvamusi küsida.

Teisipäeval otsustas riigikohus, et jätab rahuldamata presidendi taotluse tunnistada põhiseadusvastaseks kohustusliku kogumispensioni reformi seaduse muudatused, mis annavad tööealistele inimestele võimaluse võtta kohustuslikust pensionifondist raha välja ning pensionäridele õiguse katkestada enne 2021. aastat sõlmitud pensionileping ja nõuda ühekordset väljamakset.

Edasi lugemiseks:

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • ligipääsu kogu Õhtulehe tasulisele sisule
  • vähem reklaami
  • jagada lugemisõigust nelja sõbraga
Näita vähem
1 € / kuu9.99 € / kuu
-90%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99