Eesti uudised

Kaja Kallas: valitsuskriisi saab lahendada kokkulepe, kus EKRE loobub referendumist ja Helme lahkub siseministri ametist (13)

Marvel Riik, 20. oktoober 2020, 17:51
Kaja KallasFoto: Erki Pärnaku
"Valitsus on tõsises kriisis nii usalduse kui väärtuste mõttes. Valitsuskriisi lahenduseks saab pidada kokkulepet, kus EKRE loobub abielureferendumist ja Mart Helme lahkub siseministri ametist," näeb Kaja Kallas vaid neid samme ainsa valitsuskriisi lahendusena.

Kallase sõnul oleks juhul, kui need kaks tingimust on täidetud, see kriisile sisuline lahendus. "Kui Mart Helme jätkab ja abielureferendum toimub, siis oleme samas olukorras õige pea tagasi. Usun, et lõpuks EKRE teeb need järeleandmised, küsimus on selles, et kas peaministril jätkub kannatust," leiab Kallas.

Kallase sõnul on Reformierakonna liikmed regulaarselt suhelnud nii Keskerakonna kui Isamaa esindajatega. "Poliitika on meeskonnamäng ja kohe kindlasti ei tegutse ma üksi. Meile läheb korda Eesti käekäik ja soovime selle poliitilise punnseisu lõplikult lahendada, mitte otsida lühiajalisi lahendusi. Loodan, et ka teised erakonnad soovivad tekkinud pingelise olukorra leevendamist ja mõtestavad Eesti poliitikat väljaspool praeguse koalitsiooni raame," sõnab ta.

"Reformierakond on nõus kindlasti kõrvale jätma igasuguse poliitilise kempluse ja panustama puhtalt lehelt sellisesse valitsusse, mis ei vaena, vaid viib Eestit ühtsemalt edasi," lõpetab Kallas.

Samal teemal

20. oktoober 2020, 17:05
ÜMMARGUNE RATAS: peaminister ei taha öelda, kas Mart Helme võib valitsuses jätkata
20. oktoober 2020, 14:41
Yana Toom: kui Martin Helme avalikult ei vabanda, jääb tema sõnavõtt koalitsiooni mürgitama
19. oktoober 2020, 15:31
VIDEO | Jüri Ratas: olukord koalitsioonis on keeruline, lahendust peame edasi otsima

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee