Maailm

Viimasel Trumpi ja Bideni debatil on võimalik presidendikandidaatide mikrofonid vaigistada 

Toimetas Aare Kartau, 20. oktoober 2020, 13:06
Loodetavasti õnnestub kandidaatide väitlus sel korral paremini.Foto: Reuters/Scanpix
Esmaspäeval teatas USA presidendidebattide korraldustiim, et Donald Trumpi ja Joe Bideni vahel peetavas viimases debatis eksisteerib võimalus kõneleja mikrofon välja lülitada. See aitaks vältida katkestusi ja vahelesegamisi, mis oli esimese teledebati ajal suureks probleemiks.

Presidendidebattide komisjon andis esmaspäeval teada, et nii Trumpi kui ka Bideni mikrofoni on võimalik Nashville'is toimuval väitlusel vaigistada. Otsustati, et vastase mikrofon suletakse iga uue teema kahe minuti pikkuse avasõna ajal, teatab Reuters. Mõlemad mikrofonid lülitatakse pärast avasõna toimuva väitluse ajaks taas sisse. 

Samal teemal

Muudatuse suhtes esitas kriitikat ametisoleva presidendi Donald Trumpi kampaaniameeskond. „President Trump on pühendunud Joe Bideni vastu peetavale debatile, vaatamata kallutatud komisjoni viimasel minutil tehtud reeglite muudatusele, mis on soodne nende eelistatud kandidaadile,“ sõnas Trumpi kampaaniajuht Bill Stepien. Bideni kampaaniameeskond pole veel muudatuse kohta ametlikult sõna võtnud.

Meenutades esimest teledebatti, oli just Trump selleks kandidaadiks, kes konkurendi jutule häälekalt vahele segas. Ehkki muudatused tekitasid vabariiklase leeris pahameelt, osaleb ta USA aja järgi neljapäeva õhtul toimuval debatil. See on üheks viimaseks võimaluseks valijaid mõjutada, ent enam kui 30 miljonit ameeriklast on juba oma hääle eelvalimistel andnud. Valimispäevani on jäänud vaid kaks nädalat.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee