Eesti uudised

Priit Sibul pensionireformi otsusest: me ei olnud selliseks üllatuseks valmis! 

Viljar Voog, 20. oktoober 2020 11:34
Priit SibulFoto: Teet Malsroos
Riigikogu Isamaa fraktsiooni esimees Priit Sibul tunnistas ausalt, et ta ei osanud oodata riigikohtu kolmapäevast otsust, millega teise pensionisamba reform täies mahus põhiseaduspäraseks kuulutati.

Kas Isamaa fraktsioonis on juba šampusekork lennanud?

Veel ei ole jõudnud. Ei olnud selliseks meeldivaks üllatuseks otsuseks valmis.

Samal teemal

Nagu eile isegi riigikogu koridorides ringi jalutades kuulda oli, siis enamasti ootasid rahvasaadikud ikkagi reformi auklikuks tulistamist.

See, et ei ole riiveid üheski aspektis nii ulatuslikult, et oleks olnud põhjust teistsugune otsus teha… Juura on ju väga keeruline valdkond ja teadus. Selles osas on tegu väga positiivse üllatusega ja Isamaa fraktsiooni sees on meil loomulikult hea meel, et antud valimislubadus sai täidetud. Ma loodan, et ametkondlikult on asi ette valmistatud ja 2021. aasta jaanuarist hakkab seadus kehtima.

Kuidas selle ajastusega lood on? Ka riigikohtu pressikonverentsil öeldi, et seadus peaks hakkama kehtima hakkama täpselt nii nagu kirjas, aga kuna rakendamiseks on jäänud nii vähe aega, tuleb võib-olla aegades midagi kohendada.

Seda ongi mul praegu raske öelda. Kuna meie riigikogus võtsime seaduse vastu, siis ma loodan, et ministeeriumid on oma tööd teinud ja seadust on võimalik rakendada. Aga eks see selgub paari päeva jooksul, kas nii on või tuleb midagi veel korda seada, mida pole võimalik sellise ajaga teha. Aga ma loodan, et nagu poliitiline tahe on olnud, siis seadus hakkab 1. jaanuarist kehtima.

Nüüd on Isamaa tähtsaim valimislubadus täidetud. Kas see tähendab, et nüüd saate hakata koputama riigikogus teistele ustele, kui mõelda praegu valitsuses toimuvale?

Isamaa ei plaani praegusest valitsusest kusagile minna. Tegeleme sellega, et need probleemid, mis praegu kerkinud ja õhus on, saaksid mõistlikul kujul läbi räägitud ja saaksime sisulise tööga edasi minna.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee