Krimi

Laagna tee surmaavarii põhjustaja Isa Khalilovi kriminaalasi jõudis kohtusse 

Toimetas Aare Kartau, 20. oktoober 2020 08:26
Isa Khalilov põhjustas 20. juunil Laagna teel kihutades kahe hukkunuga avarii.Foto: Merilin Ulm
Põhja ringkonnaprokuratuur saatis üldmenetluses kohtusse kriminaalasja, milles süüdistab 20aastast Isat ja 29aastast Vjatšeslavi tänavu juunis Tallinnas Laagna teel toimunud liiklusõnnetuse põhjustamises, mille tagajärjel kaotas elu kaks inimest.
Foto: Jaan Väljaots

Meestele esitati süüdistus karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb sõidukijuhi liiklusnõuete ja sõiduki käitusnõuete rikkumist, kui sellega on põhjustatud kahe või enama inimese surm. Kriminaalmenetlusega kogutud andmetel alustasid süüdistatavad ühiselt ja kooskõlastatult 20. juuni õhtupoolikul sõitu Tallinna kesklinnast Lasnamäe suunas. Sõiduki Chevrolet Camaro roolis oli 29aastane Vjatšeslav ja BMW X5 roolis 20aastane Isa, kes kiirendasid ja kihutasid koos mööda Pärnu maanteed Narva maanteele ning jõudsid lõpuks Laagna teele.

Foto: Jaan Väljaots

Samal teemal

Laagna teel hakkasid Vjatšeslav ja Isa järjepidevalt suurendama kiiruseid, jõudes välja 190-200 kilomeetrini tunnis. Mustakivi 13 juures sõitis Vjatšeslavi juhitud Chevrolet mööda sõiduautost Volvo, mida juhtis 54aastane mees. Chevrolet kannul liikunud BMW sõitis ees liikunud Volvole aga tagant otsa.

Volvo paiskus kokkupõrke tagajärjel vasakule haljasalale ja BMW paiskus pärast Volvoga kokkupõrget paremale tagant otsa esimesel sõidurajal liikunud sõidukile Ford, mida juhtis 39aastane mees. Ford omakorda paiskus otsa enda ees sõitnud sõidukile Toyota, mida juhtis 28aastane mees. Sõidukid BMW ja Ford paiskusid kokkupõrkest paremal tee ääres olevasse bussiootepaviljoni, kus seisid kaks jalakäijat, 61aastane naine ja 32aastane naine.

Õnnetuses hukkusid 61aastane naine ja 39aastane mees ning viga said neli inimest, kes viidi sündmuskohalt haiglasse. Senimaani viibib haiglas üliraskes seisus Volvos sõitnud kaasreisija, 57aastane naine.

Foto: Jaan Väljaots

Kriminaalmenetlust juhtinud prokuröri Diana Helila sõnul põhjustasid süüdistatavad oma äärmiselt hoolimatu tegevusega kahe inimese surma ning raskeid tervisekahjustusi kahele liiklusõnnetuses viga saanud inimesele.

„Prokuratuuri hinnangul panid kaks meest teo toime koos. Üksteist innustades kiirendasid nad koos läbi linna ja lubatust kiiremini sõites rikkusid tahtlikult liiklusseadust. Kohtueelses menetluses kogutud tõendite pinnalt aga ei ole võimalik esitada süüdistust tapmises, sest ei saa väita, et neil oli rooli istudes soov kedagi tappa. Samas pidanuks mehed ette nägema, et oma kergemeelse käitumisega võivad nad põhjustada üliraskete tagajärgedega liiklusõnnetuse,“ selgitas prokurör Helila rõhutades, et meestele esitati süüdistus esimese astme kuriteos.

Süüdimõistmise korral karistatakse selle teo eest kolme- kuni kaheteistaastase vangistusega. Prokuratuur saatis kriminaalasja kohtusse üldmenetluses ja kohus määras eelistungi ajaks 4. novembri. Süüdistatavad viibivad käesoleva hetkeni vahi all.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee