Poliitika

VIDEO | Jüri Ratas: olukord koalitsioonis on keeruline, lahendust peame edasi otsima (17)

Toimetas Hindrek Pärg, 19. oktoober 2020 15:31
Foto: Merilin Ulm
Peaminister Jüri Ratas ütles pärast esmaspäevast koalitsiooninõukogu ajakirjanikele, et siseminister Mart Helme väljaütlemiste tagajärjedes pole jõutud veel lahenduseni. 

"Vastab tõele, et olukord koalitsiooni sees on keeruline," rääkis Ratas ajakirjanikele. "Töötame selle nimel, et leida lahendus. Ja seda lahendust peame edasi otsima täna, homme ja nii kaua, kui soov ja tahe on olemas. Ja täna tundub, et soov ja tahe on," ütles peaminister, lisades, et küsimused on jätkuvalt lahendamata. 

EKRE erakonna juht Martin Helme ütles, et on välistanud oma isa tagasiastumise. "Ma ei lase tal."

Samal teemal

Rahandusminister lisas, et vaieldakse väärtusküsimuste ning ka selle üle, kes pinged põhjustas. "Ju me otsime väljapääsu olukorrast. Väljapääsu osaks ei ole meie vaates muutus valitsusdeleatsioonis. Meil on ka teatraalselt erinev nägemus, kas öeldi midagi valesti või ei öeldud," lisas Heme. 

Isamaa juht Helir-Valdor Seeder ütles, et nende erakond näeb lahendust läbirääkimistes. "Osapooled peavad läbirääkima ja pingetele tuleb leida lahendus, kui tahetakse koos edasi minna," ütles Seeder napisõnaliselt. 

Lühikese pressikonverentsi lõpetuseks ütles Ratas, et lahendusele jõuti lähemale. Küsimusele, kas Keskerakond on nõus jätkama valitsuses Mart Helmega, vastas peaminister: "Kaamerate ees küsimusi ei lahendata. Küsimused lahendatakse läbirääkimistel." 

Loe Õhtulehe kokkuvõtet esmaspäeva närvilisest hommikupoolest SIIT.

Samal teemal

19.10.2020
Ene Pajula | Mammi on oma riigi üle uhke
19.10.2020
VIDEOD | NÄRVILINE HOMMIK RIIGIKOGUS: üks Helme esitas ultimaatumi, teine käitus Savisaarena
19.10.2020
EKRE vangerdab riigikogu komisjonides, et oma poliitilist tahet kiiremini ellu viia
19.10.2020
VIDEO JA GALERII | Martin Helme: kui peaminister kutsub Mart Helme tagasi, siis EKRE lahkub koalitsioonist