Poliitika

EKRE vangerdab riigikogu komisjonides, et oma poliitilist tahet kiiremini ellu viia 

Marvel Riik, 19. oktoober 2020 12:48
Foto: Viljar Voog
Kõige tähendusrikkam muudatus toimub põhiseaduskomisjonis, kust tuleb välja täpne eelnõu, millega viiakse läbi rahvahääletus abielu mõiste üle. EKRE vangerdab selle senise juhi Paul Puustusmaa õiguskomisjoni.

Erakonna esimees Martin Helmel ütles, et tal pole Puustusmaale etteheiteid, kuid vangerdused viiakse siiski läbi seetõttu, et erakond saaks oma poliitikat paremini maksma panna.

„Me tegime suurema ümberkorralduse ja need ei pruugi olla viimased, mis me personaalia osas teeme,“ ütles Helme. „Need ümbertõstmised olid mõeldud eelkõige selle jaoks, et oma poliitilist agendat ja tahet kiiremini ja efektiivsemalt ellu viia. Ja mul ei ole etteheiteid Paulile tema töö eest komisjoni esimehena.“

Siiski kostub konkurentidelt ja ka Helme sõnadest, et Puustusmaa ei saanud komisjoni juhtimisega hakkama ning lasi opositsioonil liialt palju kaikaid kodaratesse visata.

Õiguskomisjonist lahkub omakorda Uno Kaskpeit, kes läheb Alar Lanemani asemel riigikaitsekomisjoni. Laneman jällegi võtab tooli põhiseaduskomisjonis.

Samal teemal

19.10.2020
VIDEOD | NÄRVILINE HOMMIK RIIGIKOGUS: üks Helme esitas ultimaatumi, teine käitus Savisaarena

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee