Marvel Riik | Video: Rauno Vahtre | Toimetas Aare Kartau 19. oktoober 2020 12:03
Koalitsioon arutab täna, kas siseminister Mart Helme jätkab Deutsche Wellele antud skandaalse intervjuu taustal valitsuses või mitte. Ise põrutas Helme, et pole mingil juhul nõus tagasi astuma.

Siseminister Mart Helme mainis ajakirjanikele, et tal pole neile midagi öelda. „Esiteks te tõlgendate mu sõnu alati valesti, pöörate kõik pahupidi. Teiseks, kõik kohtusid oma fraktsioonidega, said sealt tagasipeegelduse ja koalitsiooninõukogus arutatakse tagasipeegeldumised läbi. Rohkem praegu pole öelda midagi.“

Siseminister kinnitas Õhtulehele, et kindlasti pole ta ise nõus tagasi astuma. „Mingit kriitikat pole. See on tühjast kohast üles keerutatud jura. Mul, nagu teil kõikidel, sõbrad – te kuritarvitate ajakirjanikena seda kogu aeg – on meelsusvabadus, meelsuse väljendamise vabadus,“ mainis Helme

„Paragrahv 45 ütleb selgelt üheainsa lausega – tsensuuri ei ole. Ei ole ka homotsensuuri!“ põrutas Helme. Skandaali tausta palus Helme uurida peaminister Jüri Rataselt. „Tema tegi esimese postituse,“ sõnas Mart Helme ja ütles, et koalitsiooni igal osapoolel on oma programmilised seisukohad, mis ei kattu. Seda, mida peaminister kritiseeris, Mart Helme enda väitel ei tea.

Kell 13.45 hakkavad Mart Helme küsimust arutama koalitsioonierakondade esimehed, peasekretärid ja fraktsioonide esimehed.

Kommentaarid  (18)

lapsevanem 19. oktoober 2020 16:48
Mitmei kordi lugenud,et Tallinn plaanib ehitada uut Supehaiglat. Kas tõesti on nii suur tung-vajadus? Kui aga arvestada Vabaduse väljakul toimunut ,,üritust,, siis pole ime et suure patsientide hulga vajaduste rahuldamiseks tuleb uus haigla ehitada! Kahju,et enamus koolilapsed!
Koit 19. oktoober 2020 16:36
1 sõna"sõnavabadus" Kui ei meeldi kasutage seda sama vabadust, lihtsalt valus lugeda kuidas meie sünnipoolt antud vabadusi piiratakse 2020 on tõest väga huvitav aasta.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS