Maailm

Valgevenes vahistati protestide käigus Eesti IT-ettevõtte omanik 

Toimetas Aare Kartau, 19. oktoober 2020 09:59
Uladzislau Herchykau.Foto: nashaniva.by
Laupäeval vahistasid Valgevene võimud Minskis toimunud traditsioonilise naiste ja tudengite marsi käigus 40 inimest, nende hulgas Eesti IT-ettevõtte Bamboo Group OÜ juhatuse esimees ja üks omanikke Uladzislau Herchykau.

Valgevene Inimõiguste Keskuse „Viasna“ andmeil peeti laupäeval, 17. oktoobril Minskis toimunud traditsioonilise naiste ja tudengite marsi raames kinni 40 inimest. Kinnivõetute nimekiri avaldati keskuse veebilehel spring96.org. Üks kinnipeetutest oli Eesti IT-ettevõtte Bamboo Group OÜ juht ja üks omanikke Uladzislau Herchykau.

Samal teemal

Valgevene uudisteportaal Tut.by teatas, et Uladzislau võeti kinni omaenda
autos Kozlova tänava sisehoovis tudengite protesti ajal. Uladzislau sõber kommenteeris portaalile, et Uladzislau viidi algselt Minski Zavodski rajooni siseministeeriumi jaoskonda, kuid laupäeva õhtul kell 23 selgus, et ta on hoopis viidud kurjategijatele mõeldud Okrestina vanglasse.

Ligi 100 töötajaga rahvusvaheline IT-ettevõte Bamboo Group OÜ alustas Eestis tegutsemist juba 2007. aastal. Bamboo Groupi klientide hulka kuuluvad muuhulgas Jaguar Land Rover, Škoda, Coca-Cola, Unilever ja Orange. Bamboo Group on korduvalt osalenud erinevatel EASi korraldatud Eesti riiklikel ühisstendidel. 2015. aastal osales Uladzislau Herchykau EV peaministrit saatva äridelegatsiooni kooseisus visiitidel Dubaisse ja Omaani. Ettevõte on viimastel aastatel ühe valdkonnana keskendunud mobiilsete haridusplatvormide arendamisele. 

Tallinnas asub ettevõtte peakontor, Minskis arenduskeskus. Valgevenest pärit Uladzislau Herchykaul on Eestis alaline elamisluba ja ta omab Eestis kinnisvara.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee