Akadi Popov leiab, et olukord on stabiilne.Foto: Erki Pärnaku
Toimetas Aare Kartau 19. oktoober 2020 07:32
Terviseameti meditsiinistaabi juhi Arkadi Popovi sõnul on Eestis koroonaviirusega olukord stabiliseerumas ning esmaspäeval alanud koolivaheaja järel võiks ka Tallinna koolid jätkata igasuguse distantsõppeta.

Tallinna haridusameti juhataja Andres Pajula sõnul otsustab Tallinn sel nädalal, kas ka peale koolivaheaega peavad õpilased alates 8. klassidest olema nädalas ühe päeva kodusel õppel, kirjutab ERRi uudisteportaal. Terviseameti kriisistaabi juht Arkadi Popov leiab, et praegu on olukord stabiilne ning distantsõpet võiks kaaluda ainult regioonides, kus koroonaviirusega nakatumine on laialdasem.

„See on üks nendest meetmetest, mida rakendatakse selleks, et vähendada laste klassis koosviibimist. Kui me räägime nakatunud regioonidest, siis võib seda kaalutleda, eriti suurtes koolides, kus ei ole teisiti võimalik saavutada efektiivset profülaktikat, aga pigem ma ütleksin, et see võiks olla erand kui üldine reegel,“ mainis Popov, kes ei näe probleemi ka selles, et koolivaheajal käivad lapsed võib-olla rohkem huviringides ning trennides, sest kui nakatunud sinna ei lähe, siis on see ka ohutu.