Uudised
1. oktoober 1997 00:00

Arne Lokk valmistub riigiga kohut käima

MARKO PÜÜA

Endine eridemineerija Arne Lokk (26) valmistub riigiga kohut käima, kuna rahandusministeerium keeldus talle tervisekahjustuste eest hüvitist maksmast.

Rahandusministeerium keeldus septembri alguses eridemineerija Arne Lokile tervisekahjustuse eest hüvitist maksmast, kuna ei leidnud temaga juhtunud õnnetuses päästeameti süüd.

Arne Lokk ütles eile Sõnumilehele, et otsustas pärast eitava vastuse saamist riigi kohtusse kaevata. "Mul on pension 1000 krooni, mul on ema, kes on pensionil, isa, kes on invaliid, abikaasa läks ära, aga ma pean neid ka aitama," põhjendas endine eridemineerija.

Lokk rääkis, et ta on juba advokaadiga nõu pidanud. "Advokaat on sada protsenti kindel, et ma võidan," kinnitas endine eridemineerija.

Lokk väitis, et enne äraütlevat vastust olid nii siseministeerum kui päästeamet nõus talle hüvitust maksma, selleks olid isegi paberid valmis. "Advokaat vaatas eile mulle rahandusministeeriumist saadetud pabereid ja ütles, et see rahandusministeeriumi mees pole kooliski käinud," rääkis Lokk. Endine eridemineerija märkis, et ta töötas vanemspetsialistina, kuid ei ole päästeametilt vastavalt sellele hüvitust saanud. Loki sõnul sai ta kindlustusraha ligi 570 000 krooni, millest osa andis abikaasale, endale ostis auto ja garaaz^i.

Rahandusministeeriumi hüvitusest keelduvas vastuses on märgitud, et Lokk ei kasutanud pommi kahjutuks tehes kaitseülikonda ja manipulaatorit. Teenistusliku juurdluse andmetel oli Lokk samal ajal pommirühma juhina vastutav ohutusnõuete täitmise eest.

Endine eridemineerija rõhutas, et vales käitumises ei saa teda keegi süüdistada. "Seal lähedal oli nii palju rahvast, jõudsin pommi just autost välja tõmmata, aga aeg lõppes," meenutas Lokk 1995. aasta 28. detsembril traagiliselt lõppenud sündmust, mille tagajärjel jäi ta nägemisest ja kätest ilma.

Siseministeeriumi andmetel on Lokk õnnetusest kuni käesoleva aasta 12. juunini saanud kindlustus-, ravi- ja tervistusraha kokku ligi 1 090 000 krooni. 1997. aastal maksti Lokile Moskvas ravikuludeks kokku 278 254 krooni, järgmse aasta kevad-suvel 129 519 krooni ravi- ja sõidukuludeks Moskvas ning Saksamaal. Arne Loki fondi arvel oli juuni seisuga 22 868 krooni. Tuletõrje- ja päästeseaduse alusel eraldas valitsus vigastatud demineerijale oma reservfondist ühekordset toetust viie aasta palga ulatuses 431 037 krooni ja sotsiaalmaksuks 142 242 krooni.

Pilt:

Arne Lokk on juba ette kindel, et suudab kohtus riiki võita.