Krimi

Leitud! Vabatahtlikud leidsid Viljandi vallas kadunud Niina üles 

Toimetas Marvel Riik, 18. oktoober 2020, 19:42
Niina.Foto: PPA
Politsei teatab, et 17. oktoobri õhtupoolikul oma kodust lahkunud ning on sest ajast kadunud 80aastane Niina leiti pühapäeva hommikul elusana tihedast põõsastikust. Proua oli alajahtunud, kuid kontaktivõimeline.

„Täna hommikul kogunes enam kui poolesaja pealine otsingumeeskond Vanamõisa külla kadunud naise kodutalu lähistele, kus alustati päevavalguses piirkonna kontrollimisega. Paralleelselt kammiti maastikku läbi nii inimahelikus, droonilennul, teenistuskoerte, maastikusõidukite kui ka end ise otsingumeeskonnale appi pakkunud kohaliku ettevõtja kopteri abil,“ rääkis Viljandi politseijaoskonna juht Margus Sass.

Sass sõnas, et ajal, mil kopterilt suuri metsamassiive ning põllulappe üle kontrolliti, kõndisid politseinikud inimahelikus ühes vabatahtlike, abipolitseinike, kohalike elanike ning naise tuttavate ja lähedastega läbi eaka proua kodukoha lähistele jäävaid teid ning metsatukkasid. Otsingumeeskonnale appi tulnud kohalikud külamehed sõitsid vanaproua leidmiseks maastikusõidukitel läbi kilomeetrite ulatuses metsateid, põllulappe, teekraave ning muid sihte.

„Väga kehvades ilmaoludes läbiviidud otsinguid kroonis edu, kui kella 16.30 paiku leidsid vabatahtlikud tihedast põõsastikust otsitava proua. Ta oli läbimärg ning alajahtunud, kuid kontaktne. Ta toimetati tihedast metsast välja ning anti üle meedikutele. Ehkki eakas naine oli teadvusel ja kontaktne, viisid meedikud ta tervisekontrolliks siiski haiglasse, sest küllalt õhukestes riietes ning paljajalu oli memm vihmas ja külmas veetnud terve ööpäeva,“ ütles Sass.

Soovime vanaprouale kiiret taastumist ning täname kõiki, kes otsingutele appi tulid ning väga kehvast ilmast hoolimata memme leidmiseks oma panuse andsid.“

Laupäeva õhtul kella kümne paiku sai politsei teate, et Viljandimaal Vanamõisa külas lahkus oma kodust teadmata suunas 80aastane Niina. Politsei alustas teate laekudes kohe otsingutega, kuhu kaasa tavapatrullide kõrval ka päästeametnikud drooniga, teenistuskoerad koerajuhtidega ning ametnikud infrapunakaameratega.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee