Poliitika

Urmas Paet: 1930ndate Saksamaal arenes sama geide-vastane retoorika füüsilise likvideerimiseni (11)

Toimetas Marvel Riik, 18. oktoober 2020 14:49
Urmas Paet.Foto: Teet Malsroos
„1933 oli ka Saksamaal sama geide-vastane retoorika, mis arenes samm-sammult retoorikast edasi geide füüsilise likvideerimiseni,“ võttis endine väliminister ja praegune europoliitik Urmas Paet Twitteris kokku siseminister Mart Helme sõnad vähemuste suunal. „Need, kes kohe Rootsi ei põgenenud, lõpetasid inimkatsete ohvritena vangilaagrites. Ja suur osa ühiskonnast pööras algusest peale pilgu kõrvale.“

Peati kõrval on ka teine Reformierakonna europoliitik Andrus Ansip esinenud kõrbetate sõnadega praeguse valitsuse suunal. Endine peaminister Ansip kirjutas Twitteris, et valitsus tegeleb teadlikult riigi lõhkumisega.

Samal teemal

„Pärast iseseisvuse taastamist on kõik meie valitsused tegutsenud selle nimel, et Eesti poleks iial enam üksi. Praegu toimuv pole lihtsalt allakäik. See on teadlik riigi maine hävitamine. See on Eesti isoleerimine. See on meie riigi lõhkumine,“ kirjutas Ansip.

Ansipi sõnadest omakorda haaras kinni president Toomas Hendrik Ilves, kelle hinnangul on kõigele juurde aidanud valitsuse saamatus, ebakompetentsus ja sobimatus. „Digiriigi poliitikat on ajanud kaks ministrit, kes ei oska inglise keeltki ega saa osaleda rahvusvahelistel kohtumistel kõige rahvusvahelisemal alal üldse.“

Poliitikute sõnad on ajendatud siseminister Mart Helme intervjuust Deutsche Welle ajakirjanikule. Ajakirjanik küsisis Mart Helme käest kas geid tungivad Eestis peale? Helme vastas: „Las jooksevad Rootsi. Seal on kõik olemas, kõik vaatavad nende peale viisakamalt.“ Seejärel küsis Deutsche Welle ajakirjanik, kas Helme ise vaatab nende peale ebaviisakalt. „Mina vaatan tõesti ebasõbralikult,“ vastas Helme.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee