Urmas Paet.Foto: Teet Malsroos
Toimetas Marvel Riik 18. oktoober 2020 14:49
„1933 oli ka Saksamaal sama geide-vastane retoorika, mis arenes samm-sammult retoorikast edasi geide füüsilise likvideerimiseni,“ võttis endine väliminister ja praegune europoliitik Urmas Paet Twitteris kokku siseminister Mart Helme sõnad vähemuste suunal. „Need, kes kohe Rootsi ei põgenenud, lõpetasid inimkatsete ohvritena vangilaagrites. Ja suur osa ühiskonnast pööras algusest peale pilgu kõrvale.“

Peati kõrval on ka teine Reformierakonna europoliitik Andrus Ansip esinenud kõrbetate sõnadega praeguse valitsuse suunal. Endine peaminister Ansip kirjutas Twitteris, et valitsus tegeleb teadlikult riigi lõhkumisega.

„Pärast iseseisvuse taastamist on kõik meie valitsused tegutsenud selle nimel, et Eesti poleks iial enam üksi. Praegu toimuv pole lihtsalt allakäik. See on teadlik riigi maine hävitamine. See on Eesti isoleerimine. See on meie riigi lõhkumine,“ kirjutas Ansip.

Ansipi sõnadest omakorda haaras kinni president Toomas Hendrik Ilves, kelle hinnangul on kõigele juurde aidanud valitsuse saamatus, ebakompetentsus ja sobimatus. „Digiriigi poliitikat on ajanud kaks ministrit, kes ei oska inglise keeltki ega saa osaleda rahvusvahelistel kohtumistel kõige rahvusvahelisemal alal üldse.“

Poliitikute sõnad on ajendatud siseminister Mart Helme intervjuust Deutsche Welle ajakirjanikule. Ajakirjanik küsisis Mart Helme käest kas geid tungivad Eestis peale? Helme vastas: „Las jooksevad Rootsi. Seal on kõik olemas, kõik vaatavad nende peale viisakamalt.“ Seejärel küsis Deutsche Welle ajakirjanik, kas Helme ise vaatab nende peale ebaviisakalt. „Mina vaatan tõesti ebasõbralikult,“ vastas Helme.

Samal teemal

Kommentaarid  (11)

hiiuvana 19. oktoober 2020 13:19
Aga mida tegi NSVL? Samamoodi oli pedeusk keelatud. Ja kõik endised punased, praegused mustvalged, noogutasid agaralt pead.
Ax 18. oktoober 2020 18:25
Paet eksib. Meil on hoopis geide pealetung ja normaalsusevastane retoorika. Normaalsed ei taha, et neid füüsiliselt hävitataks, aga nii see aegapidi juhtub, kui enam ei peeta lugu inimkonna järelkasvu soodustavast koosolekuvormist ja tahetakse see perversega asendada.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS