Maailm

Rahu pole olla: Armeenia ja Aserbaidžaan süüdistavad teineteist relvarahu rikkumises 

Toimetas Marvel Riik, 18. oktoober 2020 09:40
Mägi-Karabahhi kohalikud tutvumas värskete purustustega.Foto: REUTERS/Stringer
Pühapäeva südaöösel jõudsid sõdivad pooled Mägi-Karabahhis humanitaarrelvarahuni, mis jõudis kesta vaid neli minutit. Siis läksid lendu raketid ja suurtükimürsud, vahendas BBC.

Armeenia kaitseministeeriumi pressiesindaja teatas relvarahu rikkumisest sotsiaalmeedias. Aserbaidžaani esindajad pole seni süüdistusi kommenteerinud. Osapooled allkirjastasid vaherahu juba eelmisel nädalavahetusel, kuid relvakonflikt on siiski jätkunud. Laupäeval süüdistasid osapooled teineteist tsiviilelanike ründamises.

Mägi-Karabahhis hukkunute arv küündib mitmetesse sadadesse. Mõlemad riigid süüdistavad konflikti algatamises üksteist. Asereid toetab häälekalt Türgi, armeenlaste poolele kaldub pigem Venemaa, kes siiski ei õhuta takka, vaid kutsub (nagu ka paljud teised riigid ja organisatsioonid) osapooli asja rahulikumalt võtma.

Mägi-Karabahhi konflikt on kestnud juba aastakümneid. Peamiselt armeenlastega asustatud ala kuulub ametlikult Aserbaidžaanile. Niisugusena tunnustab seda ka rahvusvaheline üldsus. Praeguse vägivallalaine algatamises süüdistavad üksteist vastastikku mõlemad sõdivad pooled.

Samal teemal

16.10.2020
Kalle Käsper | Miks Eesti peaks toetama Armeeniat
13.10.2020
Mägi-Karabahhis käinud ERRi korrespondent Anton Aleksejev nakatus seal koroonaviirusega
11.10.2020
Toomas Alatalu | Enne Karabahh, nüüd aga lihtsalt asi
10.10.2020
Armeenia ja Aserbaidžaani vahel pidi algama relvarahu, Armeenia teatas nüüd, et neid rünnati rakettidega