Eesti uudised

Jaanus Karilaid Mart Helmele: Tule Riigikokku tagasi! Riigikogu on valitsuse tööandja (4)

Ohtuleht.ee, 17. oktoober 2020 16:23
Jaanus KarilaidFoto: Teet Malsroos
Riigikogu liige Jaanus Karilaid avaldas oma sotsiaalmeedia kontol arvamust Mart Helme reedese väljaöeldu kohta. Muuhulgas soovitab ta Helmel Riigikokku tagasi tulla.

„Hea Mart! Tegime 2015-2016 Riigikogu riigikaitsekomisjonis tõhusat koostööd - iseseisev kaitsevõime jne. Nüüd on meil ees veel rohkem tööd,“ kirjutab Karilaid.

Samal teemal

„Meie liit ei saa kõikuda ülesköetud emotsioonide pärast. Ministriametis on poliitkorrektsus vältimatu. Tule Riigikokku tagasi! Riigikogu on valitsuse tööandja,“ leiab Karilaid.

Karilaiu postitust kommenteeris ka Helme abikaasa Monika: „Jaanus, ma loodan, et sa oskad piisavalt vene keelt, et vahet teha teatud grammatilistes nüanssides, mis hetkel on kadunud lingvistilise infooperatsiooni õpsikusse. Ma loodan, et sa oskad seda ka rohkem, kui Yana Toom, kes on ilmselgelt praeguses kujundatud olukorras integratsiooni musternäidis, kui etnilise venelasena ei tee enam vahet v Shvetsii ja v Shvetsiju vahel,“ sõnab ta.

„Üks tähendab jookseb Rootsis paraadil ringi ja teine tähendus on põgeneb Rootsi. Ma panen sulle siia selle konkreetse lõigu intervjuust, kus juttu on ka küsimuse kontekstis ikka propagandast, mitte inimeste kuhugi äraküüditamisest. Ja sa näed oma silmaga, et Mart ütleb kaks korda v Shvetsii. Ehk siis - las jooksevad Rootsis,“ selgitab Helme.

Lõpuks kirjutab Monika Helme: „Minister teeb oma tööd, mitte ei müstifitseeri ametikohta. Ja seda sa peaksid teadma, et ministri sisulisele tööle pole mitte mingeid etteheiteid. Ei koalitsioonis ega ka mitte ametkonnas. Ja ma ei näe põhjust, miks ta peaks oma sisulise töö katkestama mingi infooperatsiooni pärast, millega ka sina üritad siinkohal millegipärast kaasa minna.“

Hea Mart! Tegime 2015-2016 Riigikogu riigikaitsekomisjonis tõhusat koostööd - iseseisev kaitsevõime jne. Nüüd on meil...

Posted by Jaanus Karilaid on Laupäev, 17. Oktoober 2020

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee