Maailm

Trump ütleb, et võib-olla peab ta riigist lahkuma, kui kaotab valimised Joe Bidenile  

Toimetas Carolin Liis Tamm, 17. oktoober 2020, 14:08
Donald Trump Foto: AFP/Scanpix
USA president Donald Trump ütles kampaaniaüritusel, et kui ta peaks valimistel kaotama demokraatide kandidaat Joe Bidenile, siis võib ta riigist lahkuda.

"Teate mis, tõsiasi, et ma lähen vastamisi presidendivalimiste ajaloo kõige halvima kandidaadiga, avaldab mulle survet. Kas te kujutaksite ette, kui ma kaotaksin?" rääkis Trump reedel toimuval üritusel Georgia osariigis. "Ma ütleksin: ma kaotasin poliitikaajaloo halvimale kandidaadile. Ma ei tunneks end väga hästi. Võib-olla ma peaksin riigist lahkuma, ma ei tea."

Kampaaniaüritusel tegi Trump korduvalt nalja Bideni kandidatuuri üle ja leidis endisele asepresidendile kaotust piinlikuks. Hetkel on Trump avalike arvamuste küsitlustes Bidenist maas ja samuti on Trumpi toetajaid vähem ka kampaaniaannetustes. Eelmisel kuul õnnestus Joe Bidenil koguda 383 miljoni dollari ulatuses annetusi, samal ajal kui Trumpi kampaania toetus oli 247 miljoni dollarit.

Trumpi teatel ei kavatse ta enam kampaania jaoks raha koguda. "Võiksin rohkem raha koguda. Ma oleksin maailma suurim rahakoguja, kuid ma lihtsalt ei taha seda teha," ütles ta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee