Krimi

Urmas Arumäele süüasja toonud kelmusejuhtum sai kohtus lahendi 

Siim Randla, 17. oktoober 2020, 05:48
Foto: Priit Simson/Ekspress Meedia
Pärnu maakohus mõistis tingimisi vangistuse kahele inimesele, keda esindas kriminaalasjas, mille puhul oli kannatanuks maaeluministeeriumi haldusalasse kuuluv PRIA, maaeluministri endine nõunik Urmas Arumäe (pildil). Viimane saadeti omakorda kohtu alla toimingupiirangu rikkumise süüdistusega.

Varjates kuulumist ühiselt toimivasse majandusüksusesse, korraldasid Tiit ja Tiina juriidiliste isikute nimel investeeringutoetuse taotluste esitamise aastatel 2015 kuni 2017. Taotleti ühiselt toimiva majandusüksuse huvides põllu- ja metsamajanduse taristu arendamise ja hoiu investeeringutoetusi kokku 1 503 189,59 euro ulatuses. Tiidule ja Tiinale esitati süüdistus soodustuskelmust käsitlevas paragrahvis ja nad saadeti kohtu alla.

Pärnus maakohus karistas septembris Tiitu ja Tiinat aastase tingimisi vangistusega. Nende kaitsja oli Urmas Arumäe, kes toona oli ka maaeluministri nõunik. Eesti Päevalehe teatel taotlues endine maaeluministri nõunik, vandeadvokaat Urmas Arumäe Pärnu maakohtult ulatusliku kuriteo asjaolude salastamist.

Süüdistuse järgi nõustas Arumäe ametiisikuna õigusküsimustes maaeluministrit, olles samal ajal kahtlustatavate kaitsja kriminaalasjas, kus kannatanuks oli maaeluministeeriumi haldusalasse kuuluv PRIA, vahendab ERR.   

Selle süüdistusega saadetigi Arumäe Harju maakohtu ette. Arumäe kaitsja vandeadvokaat Aadu Luberg ei soovinud meedias sõna võtta ja ütles, et kõik kaitseargumendid esitab ta kohtus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee