Eesti uudised

Jüri Ratas rääkis Stefan Löfveniga, aga mitte Estoniast 

Viljar Voog, 16. oktoober 2020 21:15
Sweden's Prime Minister Stefan Lofven (L) greets Estonia's Prime Minister Juri Ratas (C) with an elbow bump next to Latvia's Prime Minister Arturs Krisjanis Karins prior a North Baltic countries meeting on the sidelines of a two days European Union (EU) summit at the European Council Building in Brussels, on October 15, 2020. - European leaders meet to re-examine the post-Brexit talks under pressure from English Prime Minister to give ground or see Britain walk away with no trade deal. (Photo by Francisco Seco / POOL / AFP)Foto: AFP/Scanpix
Rootsi meedia uuris sel nädalal oma peaministri Stefan Löfveni (pildil vasakul) käest, millal ta viimati eestlastega võimalikku Estonia vrakile sukeldumist arutas. „Ma ei ole oma kolleegi peaministrit mõnd aega näinud, aga valitsusliikmed ja ministrid on kontaktis olnud,“ vastas Löfven.

Kas Estonia teema tõstatus äkki Euroopa Liidu ülemkogul? „Me rääkisime Rootsi peaministriga küll, aga Estonia vraki teemal pole viimase kahe päeva jooksul temaga juttu olnud,“ vastas Jüri Ratas.

Rootsi peaminister on alates skandaalse doksarja linastumisest öelnud, et kõigepealt peavad nende eksperdid videomaterjali üle vaatama ja seda hindama, enne kui rootslased ütlevad, kas uued sukeldumised vrakile on vajalikud.

„Mulle meeldiks väga, kui nad annavad igava vastuse, aga vaatame, mis järelduseni nad jõuavad,“ sõnas Löfven kodumaa meediale. „Siis räägime järgmistest sammudest. On keeruline leida tasakaalu ühest küljest hukkunute rahu austamisel ja samas tungil saada juhtunu kohta võimalikult palju teada.“

Samal teemal

15.10.2020
Rootsi siseminister lubaks sukeldujad Estonia vraki juurde
13.10.2020
Loe Eesti ja Rootsi ministrite kirjavahetust Estonia vraki teemal

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee