Eesti uudised

Muudatused lennukeeldudes: lisandusid neli Euroopa riiki, keelu alt said välja Prantsusmaa ja Hispaania (1)

Toimetas Keit Paju, 16. oktoober 2020, 17:16
Foto: Robin Roots
Alates 18. maist ei tohi lennufirmad Eestist avada lennuliine kõrge koroona haigestumisriskiga riikidesse. Reedese seisuga ei tohi Eestist lennata Andorrasse, Tšehhi, Belgiasse ja Hollandisse, kuid keelu alt said välja Prantsusmaa ja Hispaania.

Hetkel on otselennud lubatud riikidest ja riikidesse, mille uute nakatumiste arv 100 000 elaniku kohta viimasel 14 päeval jääb alla Haiguste Ennetamise ja Tõrje Euroopa Keskuse veebilehel kajastatud Euroopa Liidu kahekordse keskmise. Euroopa Liidu keskmine kahekordne nakatumiskordaja on praegu 392,8.

Andorra nakatumiskordaja on 1496,5, Tšehhil 660,8, Belgial 591,4 ja Hollandil 435,2. Valitsus on loonud erandid Varssavile, Kopenhaagenile, Frankfurtile, Riiale, Helsingile ja Londonile. Nende sihtkohtadega võib Eestist lennuliine avada, olenemata vastavas riigi viimase 14 päeva uutest nakatumise juhtudest.

Euroopa Liidust väljastpoolt on nakatumiste arvu põhjal otselende võimalik avada Norra, Šveitsi ja Islandisse ning riikidesse ja riikidest, mis on loetletud Euroopa Liidu Nõukogu soovituse lisas 1. Praegu kuuluvad nende riikide hulka Austraalia, Gruusia, Jaapan, Kanada, Lõuna-Korea, Rwanda, Tai, Tuneesia, Uruguay ja Uus-Meremaa.

Väljaspool Euroopa Liitu ei tohi lennata Ukrainasse, Venemaale, Valgevenesse, Türki ja Aserbaidžaani.

Ministeerium vaatab olukorra üle igal reedel ning avab või piirab masuurtide avamist vastavalt viiruse levikule. Reedel uuendatud riikide uute juhtumite loetelu jõustub uue nädala esmaspäevast.

„Viiruse leviku pidurdamiseks saame esmalt avada lennuliinid riikidega, kus viiruse levik on viimase 14 päeva statistika põhjal piisavalt väike. Edasi juba saame järk-järgult ühendusi taastama hakata," sõnas majandus- ja taristuminister Taavi Aas. "Samas peame Eestile majanduslikult oluliste sõlmpunktidega ühendused säilitama, et meie inimesed saaksid hädavajalikud lennud ette võtta, seetõttu oleme loonud ka erandeid," lisas Aas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee