Eesti uudised

Kevadise koroonakriisi ajal ähvardas terviseametit teiste seas ka hilisem Lihula tulistaja 

Eesti Päevaleht, 16. oktoober 2020 08:46
Terviseameti ametnikud teenisid sõimu ja süüdistusi.Foto: Robin Roots
Koroonakriis ajas inimeste närvid pingule ja paljud otsisid oma frustratsioonile leevendust sõimates, süüdistades ja ähvardades neid, kes viirusvastase võitluse eesliinil peaaegu ööpäev läbi pingutasid.

Ohtrate ähvarduste seas juhtus kevadisel koroonaajal ka see, et terviseameti tegevuse vastu võttis sõna tollal veel tundmatu, ent hiljem juunis Lihulas kaks inimest tapnud ja kolme haavanud Mikk Tarraste, kes süüdistas koroonakriisis „terviseameti maffiat“ ja lisas, et neile tuleks „õpetust anda“. Ühele terviseameti ametnikule jäi öeldu silma, kuid seda lihtsalt ühe tühise ärplusena, millele ei tasu suuremat tähelepanu osutada.

Samal teemal

Samuti süüdistuste laviini alla jäänud valitsust nõustava teadusnõukogu juht viroloogiaprofessor Irja Lutsar sõnas, et ta tuli inimeste vihaga toime, ent polnud sellise pideva süüdistamisega harjunud.

Politsei- ja piirivalveameti Põhja prefekt Kristian Jaani ütles, et enamasti on ähvardajad siiski kahjutud, ent sellegipoolest ei suhtu politsei selliste teadete kontrollimisse kergekäeliselt – sellest oleneb spetsialistide ja teadlaste turvatunne, mis on eriti kriisi ajal väga tähtis.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes.

Samal teemal

05.10.2020
KÜMME KÄSKU: viroloog Irja Lutsar pani kokku soovitused, kuidas koroona vastu võidelda
09.06.2020
Kohalikud Lihula tragöödiast: „See, mis juhtus, pole mitte lihtsalt õudne, vaid täielik katastroof!“