Maailm

ÕL USAs | Presidendidebattide piinlik saaga jätkub 

Greete Kõrvits, Michigan, 16. oktoober 2020 07:35
Keskmine Ameerika valija ei jõua ära oodata, et 3. november ometi kätte jõuaks ja valimistrall ära lõpeks.Foto: Zuma Press/Scanpix
USA presidendikandidaatide teine debatt toimub traditsiooniliselt nö valijatega kohtudes ja nende küsimustele vastates (inglise keeles town hall debate ehk „raekoja debatt“). Nii oleks pidanud juhtuma ka Eesti aja järgi ööl vastu reedet. Ent paraku sekkus koroonaviirus, millega nakatus president Trump, kes seejärel loobus pakutud variandist vastata kodanike küsimustele virtuaalse videosilla teel. Pärast ümberplaneerimisi päädis olukord ameeriklaste pahameeleks sellega, et kumbki kandidaat sai omaenda kõlakojas rahuliku sooloesinemise korraldada.

Kahe kandidaadi esimesel debatil, kus vastama pidi moderaatori küsimustele ning kus mõlemad poodiumi taga seisid ja ühes ruumis viibisid, toimus küllaltki kaootiline vastastikuste solvangute pildumine ja võrdlemisi sisuvaene väitlus. Kuigi vahelesegamine ja nähvamine jäid seekord ära, pole ameeriklased siiski päris rahul sellega, mis kujul Bideni-Trumpi teine vastasseis aset leidis.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

01.10.2020
Väitluse asemel toimus Ameerika debatilaval piinlik poriloopimine

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee