Krimi

Purjus veokijuht jäi juhtimisõigusest ilma 

Toimetas Triinu Laan, 15. oktoober 2020, 16:31
rool Foto: Siim Lõvi/Ekspress Meedia
Tänu tähelepanelikule inimesele tabasid politseinikud alkoholijoobes veokijuhi, kellele kohus määras karistuseks tingimisi vangistuse ja jättis mehe kolmeks kuuks ilma juhtimisõigusest.

Eile päeval kella 12.30 ajal tuli Pärnus politseipatrulli juurde inimene, kelle sõnul oli ta Tallinna maantee ristmiku juures äsja näinud kahtlase sõidustiiliga veoautot, mille juht võib olla joobes. Patrull asus saadud kirjeldusele vastavat sõidukit otsima ning pidas veoki Pärnu-Lihula maanteel kinni.

Politseinikud mõõtsid veokit juhtinud 66aastasel mehel alkoholijoobe ning pidasid ta kahtlustatavana kinni. Mehe suhtes alustati kriminaalmenetlust ning täna mõisteti talle kiirmenetlusega karistuseks kümme kuud vangistust, kuid seda ei pöörata täitmisele, kui mees ei pane kahe aasta jooksul toime uut tahtlikku kuritegu. Lisakaristusena võeti mehelt kolmeks kuuks ära juhtimisõigus.

Pärnu politseijaoskonna välijuht Alvar Villil on hea meel, et inimene oma kahtlusest kohe politseile teada andis. „Suur-suur aitäh talle, tänu temale tabasime kiirelt ohtliku liikleja,“ sõnas Vill.

Sel aastal on politsei tabanud kokku 5347 joobes juhti.  

Kohtuotsus pole jõustunud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee