Maailm

Sajad Tai protestijad eirasid uut keeldu ja kogunesid tänavatele meelt avaldama 

Toimetas Aare Kartau, 15. oktoober 2020 13:22
Kolme sõrme püstitamine näitab toetust opositsioonile.Foto: EPA/Scanpix
Sajad Tai protestijad kogunesid uuele keelule vaatamata neljapäeval Bangoki tänavatele meelt avaldama. Nad nõuavad jätkuvalt peaministri tagasiastumist, uut põhiseadust ja kuninga võimu kärpimist.

Neljapäeval toimunud meeleavaldus oli uue määruse tõttu tunduvalt väiksem kui eelneval päeval, ent siiski võrdlemisi rahulik, teatab Reuters. Protestijad viibutasid opositsiooni sümboliks saanud kolme sõrme ja skandeerisid politsei suunas: „Vabastage meie sõbrad!“. Nad viitasid sellega umbes 40 meeleavaldajale, kes on sel nädalal vahi alla võetud. Üks protestis osaleja sidus korrakaitsja käe ümber valge lindi ja sõnas, et „ühel päeval seisame kõrvuti – kui Tai on paremaks muutunud“. 

Kolm kuud kestnud meeleavaldused on möödunud enamjaolt rahumeelselt. Kolmapäeval marssisid kümned tuhanded inimesed mööda tänavaid. Öö jooksul keelas valitsus aga viie või enama inimese poliitilist laadi kogunemised ning internetis uudiste või teadete avaldamise, mis võivad ohustada riiklikku julgeolekut. Erakorraliste meetmete põhjenduseks toodi välja ka protestide tekitatud majandusliku kahju ja koroonaviiruse leviku oht.

Inimõiguste situatsiooni hindava rahvusvahelise organisatsiooni Amnesty Internationali hinnangul pole Tai valitsuse kehtestatud meetmed õigustatud ja külvavad hirmu. „See ebamäärane ja äärmuslik määrus viib rohkemate inimeste ebaõiglase vahistamise, kinnipidamise ja süüdimõistmiseni,“ sõnas inimõiguslane Ming Yu Hah.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee